Telliskivi loomelinnak pidas tsiklinaisi kujutavat näitust sobimatuks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Näitus
Näitus "Eesti tsiklinaised" Autor/allikas: Dark Diamonds MC FB

Telliskivi loomelinnak eemaldas kahe päeva pikkuse etteteatamisajaga oma territooriumilt Dark Diamonds MC mootorrattaklubi näituse "Eesti tsiklinaised".

Heategevusürituse raames valminud kalender ja selle põhjal valminud näitus populariseerib mootorrattasõitu ning saadud tulust toetatakse Eesti motosporti.

"Kuivõrd loomelinnak on mootorsõidukite vaba ala, siis mootorrataste temaatika eksponeerimine näitusena ei ole selle mõtteviisiga päriselt kooskõlas," seisab Dark Diamonds MC Facebooki lehel Telliskivi loomelinnaku sisujuhi Reimo Matvere seisukoht. "Teiseks ja ehk olulisemaks kitsaskohaks on naiste kujutamine antud fotodel. Midagi lubamatut ei ole seal kindlasti, kuid linnaku tiimiliikmete ning mõningate kogukonnaliikmete hinnangul (kel on muuhulgas varateismelisi lapsi) on mõningad fotod siiski liiga naisi objektistavad ja väljakutsuvad," lisas Matvere.

Motohuvilisi naisi ühendav klubi ise antud põhjendustega nõus pole: "Piltidel on kujutatud ometi päris Eesti oma naisi, kes on fotodel oma rataste ja riietega ning pole kunstlikult püütud saavutada vale arusaama naistest. Tegemist on reaalsete inimestega, seega on nemad objektistanud meid ning surunud kuhugi seksistlikku kasti."

"Näitus pidi üleval olema 15. detsembrini.  Ma lihtsalt ei mõista, kus olid need segava sisuga fotod, ma lihtsalt ei mõista," sõnas Dark Diamonds MC esindaja Kati Soonvald veebilehele Accelerista. Soonvaldi sõnul ei tea ta, kes ja millal plakatid maha võttis ning mis neist saanud on. Klubi sai vaid lakoonilise teavituse, et näitus on eemaldatud.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: