Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Briti ema süüdistab "Uinuvat kaunitari" ahistamisele õhutamises

"Uinuv kaunitar" Autor/allikas: outnow.ch

Briti ema Sarah Hall murdis leheveergudele, kui postitas sotsiaalmeediasse foto "Uinuvast kaunitarist", süüdistades maailmaklassikasse kuuluvat vendade Grimmide muinasjuttu ebasobivas seksuaalses sõnumis.

"Ma usun, et "Uinuva kaunitari" loos on tõsine murekoht, mis puudutab seksuaalset käitumist ja sellega nõusolekut," rääkis naine väljaandele Newcastle Chronicle.

"Uinuv kaunitar" kuulub Halli algkoolis käiva poja Beni kohustusliku kirjanduse hulka. Halli sõnul pole normaalne, et kuueaastased peavad lugema raamatut, kus prints võib rahuliku südamega magavat naist suudelda.

"Tänapäeva ühiskonnas pole see sobilik. Minu poeg on kuuene, ta võtab teadmiseks kõik, mida ta näeb, ja ma ei suuda kõike konstruktiivseks vestluseks muuta," põhjendas naine.

Ta lisas, et ei pea vajalikuks "Uinuva kaunitari" kaotamist kirjanduse hulgast. "Ma usun, et see on hea allikas vanematele lastele, kes suudavad selle teema üle arutleda," lisas naine.

Hall viitas ka aktuaalsele ahistamisvastasele kampaaniale #MeToo. "Kõik need väikesed asjad kogunevad ja kujundavad terviku," põhjendas Hall, miks on oluline pöörata tähelepanu taolistele sõnumitele.

Halli sõnavõtt on tekitanud sotsiaalmeedias ka palju pahameelt, viidates, et lapsed peaksid jääma lasteks. "Kas sa seda tead, et karud ei söö tegelikult putru," küsis üks internetikasutaja, vihjates muinasjutule "Kuldkihar ja kolm karu".

"Uinuva kaunitari" ehk "Okasroosikese" autoriks on vennad Grimmid. Muinasjutus jääb kaunis printsess needuse mõjul sajaks aastaks magama ja ärkab printsi suudlusest. Muinasjutul põhinevad Pjotr Tšaikovski ballett "Uinuv kaunitar" ja Walt Disney multifilm "Okasroosike".

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: