Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

"Jõulutunnel" kogus enneaegsete vastsündinute heaks üle 224 000 euro

{{1514188800000 | amCalendar}}
"Jõulutunnel" 2017 Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

Sel aastal soovis "Jõulutunnel" toetada heade annetajate abil sügavalt enneaegsetele vastsündinutele mõeldud perekeskse intensiivravi üksuse loomist. 31. detsembri õhtuks annetati kokku 224 055 eurot.

Kõnesid tehti kokku rohkem kui 27 000.

Eriline on loodavate palatite puhul see, et neis on olemas kõik tingimused selleks, et ema ja isa saaksid oma lapsega kogu beebi kasvamise-kosumise aja koos olla.

Praegu selliseid perepalateid intensiivraviosakonnas ei ole. Sügavaid enneaegseid lapsi on aga Tallinna lastehaiglas aastas ligikaudu 400–500 ning nende arv järjest kasvab.

Teemakohased videolood on "Jõulutunneli" jaoks ette valmistanud Margit Kilumets, Urmas Vaino, Christel Karits, Anna Gavronski, Kristo Elias jt, musitseerivad Ott Lepland, Ivo Linna ja Birgit Õigemeel, Tanel Padar, Elephants From Neptune, I Wear* Experiment, Traffic, Evelin Samuel, Hedvig Hanson jt.

Annetustelefonid avati 1. detsembril ja need jäid avatuks 31. detsembri südaööni.

 

Saatejuhid olid tänavu Margit Kilumets ja Urmas Vaino, režissöör Sander Allikmäe, toimetajad Marika Kaasik ning Ulvi Pihel, muusikatoimetaja Kaia Häelme, kunstnik Ivi Piho, juhtoperaator Raul Priks, assistent Dmitri Hljupin, produtsent Ene-Maris Tali.

ETV heategevusprogramm "Jõulutunnel" pühendus eelmisel aastal liikumispuudega inimestele. Eesmärgiks oli koguda raha tipptasemel ja spetsiaalselt liikumispuudega inimestele mõeldud treeningsaali sisseseade ostmiseks.

Ühtekokku kogus "Jõulutunnel" 217 941 eurot, mille eest osteti jõumasinad, mis võimaldavad haiguste või trauma tagajärjel tekkinud liikumistakistusega inimestel neile sobivaid jõukohaseid harjutusi teha, et liikumisvõimet säilitada, taastada või parandada.

Varem on ETV heategevusprogramm kogunud raha vähiliidule naha- ja eesnäärmevähi varajaseks diagnoosimiseks vajalike mobiilsete kabinettide soetamiseks, toetatud on toidupanka, Eesti pimedate ühingut, Maarja päikesekodu, Hiiumaa haiglat ja Haapsalu rehabilitatsioonikeskust.

Toimetaja: Rutt Ernits, Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: