Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Virumaa muuseumis suhtleb külastajatega humanoidrobot

Humanoidrobot Pepper
Humanoidrobot Pepper Autor/allikas: svm.ee

Sihtasutust Virumaa muuseumid võib nimetada esimeseks muuseumiks Eestis, mille ekspositsiooni osaks on humanoidrobot Pepper, kes suhtleb külastajatega, teenindab neid, suudab tantsida ja on valmis tegema selfiesid.

Reedel kell 17.00 avatakse Rakveres Tallinna tänav 5 Rehbinderi maja, mis nimetati tema esimese omaniku Krahv Gustav Dietrich von Rehbinderi järgi. Majas on nii püsinäitusi kui ka ajutisi, nende seas robootikast kõnelev näitus "Meie, robotid".

Näitusel "Meie, robotid" on plaanis kajastada robootika ajalugu, robotitega seotud võimalusi ja nende kasutamisest tulenevaid ohtusid. Lisaks näidatakse reaalseid roboteid kodumajapidamises, meelelahutuses, jõustruktuurides, sõjanduses ning tööstuses. "Seoses robotite näitusega leidsime, et Pepper sobiks sinna suurepäraselt," sõnas Virumaa muuseumide juht Ants Leemets.

"Robot annab meie näitusele ja muuseumile juurde palju väärtust ja atraktiivsust ning on kindlasti midagi uudset. Tulevikus plaanime ta õpetada välja ka loenguid pidama ja giiditööd tegema," lubas Leemets.

Pepper jõuab näitusele kohale tänu Eesti maaletoojale Hansab AS-le. "Meil on hea meel, et robot muuseumis kasutust leiab. Püüame olla head partnerid ja õpetada inglisekeelsele Pepperile selgeks ka eesti keele," selgitas Hansab AS müügi- ja turundusdirektor Rainer Saaron.

Rehbinderi maja avatakse kõikidele külastajatele 25. novembril kell 11. Tutvuda saab erinevate näituste ja muidugi Pepperiga.

Pepper on humanoidrobot, mis valmistatud firmade Aldebaran roboticsi ja softBanki poolt, mida esmakordselt tutvustati konverentsil 5. juunil 2014. aastal ja sellele järgnevalt päeval Jaapani softBanki mobiilipoodides.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: