Londoni teatrile saadeti 20 Spaceyga seotud kaebust ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kevin Spacey
Kevin Spacey Autor/allikas: SIPA/Scanpix

Suurbritannia Old Vici teatrile saabus 20 tunnistust Kevin Spacey sobimatust käitumisest.

Spacey ahistamisskandaali puhkedes avaldas oma loo ka üks Old Vici teatri meesnäitleja, kes väitis, et Spacey ahistas mitmeid noori mehi. Spacey oli teatri kunstiline juht aastatel 2004-2015, vahendas BBC.

Pärast seda avaldust kutsus teater üles kõiki, keda Spacey on väärkohelnud, oma avaldusi saatma. Kokku laekus teatrile 20 tunnistust sobimatust kokkupuutest Spaceyga.

Ükski kaebustest ei puudutanud vägistamist, kuid kolm väidetavat ohvrit avaldasid, et on pöördunud ka politsei poole. 14 kaebuse esitajale soovitati samuti politsei poole pöörduda. 20 pöördumisest 16 esitati endiste töötajate poolt, kõik kaebused tulid meestelt.

Enam kui pool juhtumistest olid toimunud Old Vici teatris ning uurimise käigus selgus, et Spacey ebasobiv käitumine oli organisatsioonis üldteada.

Spacey oli siseuurimisele oodatud, kuid Old Vici esindajate sõnul ei reageerinud ta kutsele.

Väidetavad ohvrid on öelnud, et tundsid end võimetuna probleemidest rääkimiseks. Old Vici teater on vabandanud kõigi ees, et ei suutnud luua keskkonda, kus inimesed oleksid saanud oma ebameeldivaid kogemusi muretult jagada.

Teatri praegune kunstiline juht Matthew Warchus avaldas Spacey väidetavatele ohvritele kaastunnet. "Ma austan sügavalt neid inimesi, kes on oma looga välja tulnud," ütles ta.

Spacey esindajad pole väidetavaid ahistamisjuhtumeid teatris kommenteerinud.

Kevin Spacey sattus ahistamisskandaali oktoobri lõpus. 3. novembril kinnitas Suurbritannia politsei, et uurib 2008. aastal aset leidnud juhtumit, mis on seotud Spaceyga. 8. novembril avaldas endine teleankur Heather Unruh, et Spacey ahistas tema 18-aastast poega Massachusettsi baaris 2016. aastal. Naine kinnitas, et politsei uurib juhtunut.

Novembri alguses kinnitasid Spacey esindajad, et mees läheb teraapiasse, et oma sõltuvusest vabaneda.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: