ETV-s linastub USA filmitegijate arusaam Nõukogude Liidu rokiajaloost

Foto: ERR

ETV näitab täna õhtul USA värsket dokumentaalfilmi "Rokkides vabaks". Diskokuninga Allan Roosilehe sõnul oli see film väga hariv ja põnev.

"Minul oli natuke kurb seda filmi vaadata ja minna tagasi sellesse ajastusse, sest ma olen kõike näinud - seda, kuidas ise aeti puust kitarre välja, näinud neid kontserte ja seda vaimustust," rääkis Roosileht filmist ETV saates "Ringvaade".

Roosileht meenutas oma kogemusest, et Nõukogude Liidus oli kõik keelatud ja käis läbi organite. "Ilma loata ei ilmunud mitte midagi," rõhutas Roosileht, kes lisas, et rokk on läbi ajaloo olnud poliitikute jaoks väga kardetav.

Rock'n'roll levitas vabadusekõla raudse eesriide taha ja kuigi sotsialistlikud riigid püüdsid seda ära keelata, aitas just muusika kukutada nõukogude režiimi. Filmis jutustavad riigijuhid ja rokistaarid nii Läänest kui ka Idast, kuidas rokkmuusika andis oma panuse külma sõja lõppemisse.

Muusikadokk "Rokkides vabaks" ("Free to Rock", USA 2017) on ETV eetris täna kell 22.10.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: