Koertekoolitaja: sülekoertel ei ole nõutud suukorvi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

"Ringvaates" olid külas koertekoolitaja Sirje Vets ja Jack Russelli terjer Pino et selgitada, kuidas peavad koerad avalikus ruumis käituma. Intervjuu põhjuseks on olukord, kui Tallinnas tungis bussijuht kallale inimesele, kelle koeral ei olnud ühistranspordis suukorvi.

"Suhtumine on selline, et inimesed ei tohi koertele kätega kallale minna, veel vähem inimesed inimestele, see on väga hull lugu, kui seal selline konflikt üldse oli," ütles Vets ja leidis, et sülekoertel ei ole tema arvates nõutud suukorvi. "Kui mina lähen enda koeraga ühistransporti, siis ma pean seisma selle eest, et ta kaasliiklejaid ei ohusta."

Koertekoolitaja tõdes, et suurte koerte puhul on arusaadav, et peab teatud olukordades olema suukorv, kuid väikeste koerte puhul ei pea ta seda vajalikuks. "Inimestel on selline rumal komme, et nad tahavad hakata koera katsuma, ning tegelikult peaks enne luba küsima."

"Kui omanikult küsitakse, et kas tohib koera puutuda, siis tuleks seda proovida vältida ning mitte lubada," sõnas ta ja nentis, et kui inimene on koeraga esmakordselt avalikus kohas, siis on võimalik, et lemmikloom võib ootamatult reageerida.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: