X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Virtuaalreaalsuse abil hakatakse noortele meditsiinitööd tutvustama

Eesti Noorsootöö Keskus on leidnud mooduse, kuidas virutaalreaalsuse abil pakkuda noortele võimalust saada osa meditsiinitööst. "Ringvaates" olid kohale ka spetsiaalsed VR-prillid, mis uudse töövarjuks olemise võimalikuks muudavad.

Eesti Noorsootöö Keskuse peaeksperdi Epp Reediku sõnul peaks uudne VR-lahendus andma noortele ettekujutuse, mida meditsiinitöötaja amet endast kujutab ning kui stressirohkem see on. "See annab realistliku pildi töökeskkonnast ja sellest, millise tehnoloogiaga seal kokku puututakse."

"Pärast virutaalreaalsuse vaatamist saab osaleda ka praktilises töötoas, kus katsetatakse erinevaid töövõtteid," mainis Reedik ja kinnitas, et nendel on olemas 15 paari VR-prille, millega saavad noored uut lahendust katsetada.

Tallinna Kiirabi õdebrigaadijuht Merle Kuus selgitas, et uudse lahenduse abil soovivad nad leida rohkem meedikuid ja õdesid. "Me loodame selle ala noorte jaoks populaarsemaks teha," sõnas Kuus.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: