Meremuuseum võttis hulga lapsi analüütikutena tööle ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Kui sul on avalik asutus, näiteks muuseum, ja tahad seda inimsõbralikumaks muuta, siis tuleb appi võtta oma ala eksperdid. Nii tegi Eesti Meremuuseum, kes võttis analüütikutena tööle hulga lapsi. "Ringvaate" reporter Teet Teder uuris, mida tööle võetud lapsed täpsemalt tegema peavad.

Lapsed kujundasid arvamuse tulistamisemängu, allveelaevakino ja muuseumikeskkonna kohta. "Siin on kõik asjad tumedates värvides, võiks natukene heledat ka olla, veidi rohkem tulesid võiks ka mõnedes kohtades olla," ütles ekspert Janelle.

Eesti Meremuuseumi direktor Urmas Dresen sõnas, et nemad kõike ise ette näha ei oska ning seetõttu võtsidki nad lapsed kampa. "Meil on see häda, et me oleme suhteliselt ruttu ära unustanud selle, kuidas kunagi ise lapsed olime," tõdes ta.

Lapsed alustasid esimest päeva analüütikuna muuseumiekskursiooniga, et nad ikkagi teaksid, kus miski asub. Tasuks enda töö eest said nad muuseumi perepääsmeid.

Lastest eksperte otsib Meremuuseum juba teist korda, sama projekt toimus ka 2016. aastal

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: