Linnar Priimägi: Taavi Rõivas on mõtlemiselt ja käitumiselt alaealine

Foto: Elina Poll-Riives

"Hommik Anuga" vestles kultuuripsühholoogi Linnar Priimäega n-ö poliitilisest korrektsusest, keelekasutusest, nutiharjumustest, Taavi Rõivase ahistamisskandaalist, ahistamisest üldiselt ja paljust muustki. Priimägi arvab, et inimesed ei tohiks alluda infantiilsusele ning peaks osade nähtuste suhtes immuunsuse saavutama.

Priimägi rääkis, et nutitelefon teeb lolliks ega lase inimesel tark olla. "Ta jätab inimesele mulje, et kõik, mis vaja, on põuetaskus, aga tarkus ei ole selles, kui sulle pakutakse valmis vastuseid. /---/ Tarkus on see, kui te oskate esitada küsimusi."

Priimägi arvab muu hulgas, et poliitiline korrektsus on kollektiivne hullus.

"Inimesed lähevad karjakaupa hulluks. Alluvad kelle ettekirjutustele? Kes mõtles välja selle, et ei tohi enam ütelda neeger? Kes on see autor, öelge mulle see inimene, ma lasen ta vangi panna," rääkis Priimägi ning nentis seejärel, et tema arvates tulevad reeglid ookeani tagant.

Tema sõnade kohaselt on Ameerika Ühendriikide ühiskond üks ebanormaalsemaid ühiskondi üldse.

Veel arvab ta, et viimasel ajal avalikkuses teemaks olnud ahistamissüüdistuste laine on massiline hüsteeria.

"Inimesed on minetanud immuunsuse ja on haaratud mingisugusest hüsteeriast."

Taavi Rõivase ahistamisskandaali kommenteerides ütles Priimägi, et inimesed ei tohiks alluda infantiilsusele.

"Tema on nii oma mõtlemiselt kui ka käitumiselt ju alaealine. No ja alaealisele anname ju andeks kui ta seal kedagi tagumikust näpistab või nalja pärast basseini tõukab. Ega see ei pruugi siis veel ahistamine olla. Mind on ainult imestama pannud see, kuidas riik anti alaealisele juhtida."

Priimägi leiab, et ahistamist ei ole tegelikult olemas.

"Rääkige vägistamisest, rääkige flirdist, rääkige kurameerimisest, rääkige millest tahes, aga ahistamine on mingi uudikmoodustis, mingi uus sõna, mis on meie pruuki laenatud kuskilt. Ma tean, kust: angloameerika keelest."

Toimetaja: Madis Järvekülg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: