Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tallinnas koguneb poolsada naaberriikide puhkpillimängijat

Baltic Nordic Brass Academyks kirjutas Pärt Uusberg värske muusikateose
Baltic Nordic Brass Academyks kirjutas Pärt Uusberg värske muusikateose Autor/allikas: Rene Suurkaev / ERR

Tallinnas kogunevad poolsada puhkpillimängijat Eestist, Soomest, Lätist ja Leedust.

1.˗5. novembrini toimub Tallinnas rahvusvaheline vaskpillifestival Baltic Nordic Brass Academy, mille jaoks kirjutas nii kodu- kui ka välismaal tunnustatud helilooja Pärt Uusberg ka verivärske muusikateose.

"Vaskpillifestivalil saavad kokku Eesti ja naaberriikide muusikaülikoolide trompeti-, trombooni-, metsasarve- ja tuubamängijad ning sel korral suurima osavõtjate arvuga festivali ajaloos," ütles Eesti muusika- ja teatriakadeemia loometegevuse ja välissuhete prorektor Henry-David Varema. Festivali raames toimub kaks suurejoonelist kontserti. 5. novembri galakontserdil esitavad enam kui 50 puhkpillimängijat Pärt Uusbergi poolt festivali jaoks loodud uudisteose.

Pärt Uusbergi sõnul on vastloodud muusikateos vaimuliku rahvaviisi seade, kus on juurde tekitatud ka ruumilist atmosfääri. "Kuna koos on palju muusikuid, tekkis mõte mängida natuke ruumiga, mistõttu ostutasin paigutada mõned pillimängijad ka Estonia kontserdisaali rõdudele," ütles Uusberg.

Vaskpillifestivali Baltic Nordic Brass Academy (BNBA) kunstiline juht on tunnustatud EMTA trompeti eriala õppejõud Aavo Ots. Koos musitseerivad Eesti muusika- ja teatriakadeemia, Helsingi kunstide ülikooli Sibeliuse akadeemia, Jāzeps Vītolsi nimelise Läti muusikaakadeemia ning Leedu muusika- ja teatriakadeemia puhkpillimängijad.

Kontserdid toimuvad 3. novembril kell 19 Tallinna Jaani kirikus ning 5. novembril kell 15 Estonia kontserdisaalis.

Festivaliga tähistatakse Eesti, Soome, Läti ja Leedu 100. aastapäeva.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: