Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eesti Laul 2018 võistluslugusid saab esitada veel viimast nädalat

Eesti Laul 2017 lugude tähtaeg
Eesti Laul 2017 lugude tähtaeg Autor/allikas: Ülo Josing/ERR

Juba kümnendat korda on kõigil autoritel ja muusikutel võimalus tuua kuulajate ja vaatajate ette oma värsked laulud. Laulude esitamise tähtaeg on 1. november kell 15, aga juba täna saab oma laulu tuua Gonsiori 27 telemaja valvelauda.

"Kõik on oodatud. Pole vahet, kas sa oled juba kogenud tegija või seni ainult sahtlisse kirjutanud. Peaasi et tood laulu, mis jutustab 180 sekundiga midagi unikaalset, ainult sinule omast," rääkis Eesti Laulu produtsent Mart Normet. "Eesti Laulu mõte ongi selles, et kõik artistid ja kollektiivid oleksid julgelt oma nägu. Nii ongi Eesti Laul üks suur Eesti muusika pidu," lausus ta.

Üks muusika autor või autorite kollektiiv võib osaleda Eesti Laul 2018 konkursil kuni kolme lauluga. Samuti tohib üks artist esitada eelžüriile kuulamiseks maksimaalselt kolm laulu. Laulu pikkus ei tohi ületada kolme minutit.

Ka sel korral tohib laulu kirjutamisse kaasata välisautoreid, kuid vähemalt pooled laululoojatest peavad olema Eesti kodanikud või residendid.

Nii viis kui ka sõnad peavad olema uued, see tähendab avalikult mitte kõlanud enne 1. septembrit 2017.

Laul tuleb telemajja toimetada mälupulgal. Lisaks laulule oodatakse mälupulgal ankeete loo autorite ja esitajate kohta, samuti esitaja fotosid ning lühibiograafiat, kus on välja toodud artisti esinemiskogemus laval ning televisioonis.

Eesti Laulu täismahus reglemendi ja osalemiseks vajalikud ankeedid leiad SIIT.

Poolfinaalidesse pääsenud laulud avalikustatakse ERR-i portaalis ülekantavates veebisaadetes 19. ja 20. detsembril. Eesti Laul 2018 poolfinaalid toimuvad 10. ja 17. veebruaril.

Eesti Laul 2018 finaalkontsert toimub Saku Suurhallis 3. märtsil.

Eesti Laul 2018 võitja sõidab Eestit esindama Portugali pealinna Lissaboni, kus toimub seekordne Eurovisiooni lauluvõistlus.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: