Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ERR Menu soovitab: sel nädalal vii end filmilainele

Sügis pressib peale uksest ja aknast ning Portugali ja Sahara pimepilved sunnivad järjest enam mõnusaid tubaseid tegevusi otsima. Seetõttu otsisid ERR Menu ja Vikeraadio "Huvitaja" välja hulgaliselt häid kultuuri- ja meelalahutussündmusi, mida soojas keskkonnas nautida.

  • 19.-22.oktoobril täitub Tõrva ajalooline kinomaja Koit neljandat aastat dokumentaalfilmidega. Sel aastal toob Tõrva Dokfest publikuni rahvusvaheliste linateoste kõrval olulise valiku kodumaiseid dokumentaalfilme. Programm pakub filmisõpradele 12 täispikka linateost, millest pea pooled on Eesti filmitegijate loodud. 

Festivali avab Minna Hinti "Appi, ma vajan armastust", mis jutustab loo noore mehe armastuseotsinguist. Eesti filmide kõrval näeb ka olulist valikut rahvusvahelisi dokumentaalfilme, mis puudutavad oma teemade paljususega. Teiste hulgas jõuab ekraanile kinopubliku südamed võitnud lugu Istanbuli kasside igapäevaelust "Kedi", mis on seni aasta vaadatuim dokumentaalfilm kodumaises kinolevis.

Publikul avaneb ka võimalus filmitegijatega kohtuda ja diskuteerida. Linastustel on filmimeeskonnast kohal Eesti filmitegijad Sandra Jõgeva, Igor Ruus, Marianna Kaat, Priit Valkna, Martin Männik ja Minna Hint. Eraldi külalistena räägivad filmide teemal ka Uku Visnapuu ja Marcus Turovski.

  • Kinos Artis toimub kolmandat korda, 19. -25. oktoobrini Vene filmide nädal, mille raames linastub kümme Venemaal lähiaastatel valminud filmi. Erinädala eesmärgiks on tutvustada laiemalt Venemaa autorikino näiteid, mis suure tõenäosusega teiste riikide filmilevisse ei jõua. Filminädala eriseanssidel on planeeritud ka kohtumised publikuga ning diskussioon külaliste ja publiku vahel. Kõik filmid linastuvad eestikeelse tõlkega.

Lastele ja lapsevanematele mõeldud eriprogramm "Tagasi loodusesse" linastub kinos Artis 16. oktoobrist kuni 29. oktoobrini ja annab võimaluse näha suurel ekraanil uusi Euroopa lasteanimatsioone ja filme. Seekord näeb suurel ekraanil laste tagasipöördumist maagilise looduse rüppe ja hingestatud kohtumisi loomade ja lindudega. Eriprogrammi eesmärgiks on inspireerida tänapäeva nutiseadmetest ja internetist mõjutatud lapsi tundma suuremat huvi looduselähedaste eluviiside vastu.

  • Eestis esilinastub komöödiadraama "Keti lõpp", mille tegevus hargneb linna serval asuvas burgerirestoranis Kett. . Film sai alguse Paavo Piigi näitemängust Linnateatris. Mängufilm räägib inimestest keset kriisi, mis valitseb nii hinges kui ka neid ümbritsevas maailmas ning soovist leida elus kindel pidepunkt ja mõistetud olemise tunne. "Keti lõpu" režissöör on Priit Pääsuke ja stsenarist Paavo Piik. 
  • ERR Menu portaalis saab nii 18. kui ka 19. oktoobril nautida otseülekandeid värske Eesti muusika austajaile. Eesti popisugemetega hip-hop-ansamblil Põhja-Tallinn ilmus 13. oktoobril uus stuudioalbum "Alati olemas". Põhja-Tallinn esitleb plaati Tallinnas 18. oktoobril Solarise keskuse Apollo raamatupoes kell 18.30. Esitusele tulevad uued palad värskelt albumilt. 

19. oktoobril toimub samas kohas Mart Juure raamatu "IFF. Suur loterii" ning Ivo Linno uue albumi "Suur loterii" esmaesitlus. Raamat sisaldab Ivo Linna jaoks kõige olulisemate laulude sünnilugusid, meenutusi ning põnevaid seiku, mille on pikkade vestluste tulemusena humoorikas võtmes kokku kirjutanud Mart Juur.

Uuele albumile "Suur loterii" on spetsiaalselt Ivo Linnale loo kirjutanud Tõnis Mägi, Riho Sibul, Priit Pihlap, Margus Kappel, Rainer Michelson, Urmas Jaarman ja paljud teised. Otseülekanne algab kell 18.30.

  • 16.-22. oktoobrini toimuvad üle Eesti hõimurahvaid ja nende kultuure tutvustavad hõimupäevad. Toimumas on suured pärimusmuusikakontserdid Tartus, Tallinnas ja Viljandis, ning erinevatest soome-ugri piirkondadest külla saabunud folklooriansamblid reisivad ka üle kogu Eesti, esinedes koolides ja rahvamajades. Teemakohast programmi leiab ka mitmetes kinodes.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: