Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Sünoptik pimedast taevast: Eestisse jõudis Portugali tulekahjude suits

{{1508235420000 | amCalendar}}

Täna lõuna paiku vallutasid Tallinna taeva ronkmustad pilved ning kohati oli ka äikest. Satelliidipiltide andmetel jõudis Eestisse Portugali tulekahjude suitsu ja tahma ning osaliselt ka Sahara tolmu, ütles ERR-ile ilmateenistuse sünoptik Taimi Paljak.

Paljaku sõnul on Läänemere äärde jõudnud väga soe õhumass ja ühes sellega ka niiskust. "Ja siia on ta jõudnud palju kõneainet pakkunud Ophelia kaasabil," rääkis Paljak ERR-i raadiouudistele.

"Suure tõenäosusega, oleme uurinud satelliidi pilte ja ka Soome ilmateenistus on teavitanud, et madalrõhkkonna tugevas lõuna-edela voolus, mis selle madalrõhkkonna servas valitses, on meile jõudnud nii Portugali tulekahjude suitsu, tahma ja osaliselt ka Sahara tolmu," ütles Paljak selgituseks tumenenud taevale. "Satelliidipiltidelt on sellised eristuvad tumedad viirud nähtavad."

Suurem sadu liigub üle Eesti tänase päevaga. Õhtupoole pilved kaugenevad ja siis ka enam nii pime pole. Homme hommikul alates põhja-servast õhuvool loodesse ja toob märksa puhtamat ja jahedamat õhku.

"Tänane masendavalt hall olukord on ajutine, alates homsest on kõik märksa heledam ja pilvepiir tunduvalt kõrgem," andis Paljak lootust.vihm Autor: Siim Lõvi /ERR

Õhu keemilise koostise kohta ilmateenistus teavet ei anna, kuna nemad taolisi mõõtmisi ei tee.

Tallinna lennujaama infost öeldi ERR-ile, et lennuliiklust ilmaolud ei mõjuta.

Tänavavalgustus Tallinnas vaatamata hämarusele ei põle, kuna nende tööd reguleeriv automaatika hakkab tööle alles õhtul või hommikul kindlal kellaajal. Kella 15 paiku öeldi Elektrilevist ERR-ile, et erakorraliselt tänavavalgustuse sisselülitamiseks peab tegema lorralduse kommunaalamet, kuid seda pole tehtud.

Ilmast rääkis ka "Ringvaate" saatejuht Marko Reikop:

Kui tahad ka oma pilvefotosid meiega jagada, lae need üles leheküljel Minupilt.err.ee.

Autor: Siim Lõvi/ERRAutor: Siim Lõvi/ERRAutor: Siim Lõvi/ERR

Lugejate fotod:

Autor: Livia Käär/minupilt.err.eeAutor: Karl/minupilt.err.eeAutor: Karl Adami/minupilt.err.ee Autor: Kersti Vaher/minupilt.err.eeAutor: Piret Päsuke/minupilt.err.eeAutor: Annely/minupilt.err.ee

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: