Ariadne ja Reket hakkavad orkestriga musitseerima

Eesti youtuberid
Eesti youtuberid Autor/allikas: Andrei Ozdoba

Pärnu kontserdimajas saab avalöögi noortele suunatud üritustesari Soundcheck, kus koos musitseerivad vastandlikke muusikažanreid viljelevad artistid ja koosseisud.

Avakontserdil astuvad lavale räppmuusik Kapa ehk Kaspar Kolk koos Pärnu linnaorkestriga prominentse noordirigendi Sasha Mäkila juhtimisel ning külalissolistid Ariadne ja Reket.

Kaspar Kolgi sõnul sündis üritustesarja kontseptsioon väga paljude inimeste mõttepõrgatuste tulemusena. "Pall läks veerema, kui Pärnu linnaorkestri juhataja Krista Kingo pöördus meie poole mõttega korraldada Pärnu kontserdimajas midagi erakordset. Arutelude käigus sündis projekt, mis toob noored muusikale lähemale, ning esimesel kontserdil on fookuses kaks täiesti vastanduvat muusikastiili, räpp ja orkestrimuusika," tutvustas Kolk.

Erinevate muusikažanrite kombineerimine on Kasparile seni üks suurimaid muusikalisi väljakutseid. Räppmuusiku ja Pärnu linnaorkestri esimese ühisprojekti käigus kõlab muuhulgas ka Kaspar Kolgi enda loomingut.

Lisaks muusikale tegeleb Kaspar ka videoblogindusega ning on Eesti youtuberite kommuuni üks liikmetest. Tema sõnul aitab ka videote tegemine ning nende jagamine tekitada noortes huvi muusika vastu. "Kuna youtuberite jälgimine on noorte seas äärmiselt populaarne, siis on ka videote tegemine hea viis tuua muusika noortele lähemale ning näidata neile selle maailma erinevaid tahke ja põnevaid kaadreid telgitagustest," tõdes Kolk, kelle sõnul on tänapäeva noored pigem avatud mõttelaadiga ning otsivad pidevalt midagi uut ja huvitavat.

Dirigent Sasha Mäkilä sõnul on klassikalise orkestrimuusikaga noorteni oluliselt keerulisem jõuda, sest noorte kõnetamine nõuab suurt pingutust. "Kõige keerulisem on just nende noortega, kes ei mängi muusikalist instrumenti – neile on klassika näol tegu pigem filmimuusikaga," kommenteeris Mäkilä.

Kontserdimajas tuleb Soome dirigendi Sasha Mäkilä juhatamisel esitamisele mitmekülgne repertuaar, mille ampluaa on klassikalistest teostest räpini. Oma lugusid esitavad ka Ariadne ja Reket ning muuhulgas esitab orkester eraldi väga sügavamõttelise teose "Shaker Loops". Kapa suurkontserti tulevad toetama Eesti youtuberid, kellega on kõikidel külastajatel võimalik pärast kontserti kohtuda.

Kontsert toimub 15. oktoobril.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: