Selgusid Klassikaraadio muusikaviktoriini tulemused, sündis uus osalemisrekord ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Pildil on paariaastane Arvo Pärt. See äraarvamisküsimus osutus raskeimaks.
Pildil on paariaastane Arvo Pärt. See äraarvamisküsimus osutus raskeimaks. Autor/allikas: Arvo Pärdi Keskus

Klassikaraadios toimus rahvusvahelise muusikapäeva puhul lõbus e-viktoriin. Soojendusviktoriinis ja põhiviktoriinis osales tänavu kokku 1610 muusikasõpra, mis on uus rekord.

Rõõmustavalt menukas oli viktoriin kooliõpilaste seas, paljud klassid lahendasid viktoriini koos ning saatsid kamba peale ühe töö, mis tähendab, et tegelik osalejate arv on veelgi suurem.

Tallinna Nõmme gümnaasiumi muusikaõpetaja Iren Voites, kes viis viktoriini läbi kuuendas klassis, ütles, et õpilased olid väga õhinas ning osaleksid rõõmuga ka edaspidi taolistes mängudes. "Tegime viktoriini kogu klassiga, kõige lihtsamaks osutus lastele küsimus, mille vastus oli Karl-Erik Taukar. Huviga guugeldati küsimust, mis puudutas pesumasina lõpetamisel tekkivat heli, mis pärit kuulsast klassikapalast. Lapsed kasutasid õige vastuse leidmisel loogikat, kui arvamused päris lahku läksid, siis hääletasime," rääkis õpetaja.

Nimetatud klassi võistkond oli üks 54-st, kes lihtsama viktoriini sada protsenti õigesti tegi.

Küsimused olid kokku pandud nii, et vastata oleks huvitav nii lastel kui ka täiskasvanutel. Muusika kuulamise küsimuste osakaal oli tänavu suurem kui mullu. Vastajad pidid ära arvama kuulsaid klassikapalu, Eesti muusikute mängustiili, nuputama, milline pill või klassikapala kõlab. Küsimused hõlmasid muusikaklassikat ja popmuusikat ning ka džässi ja folki. Kuna viktoriini küsimused olid valikuvariantidega, sai vastata ka loogikast lähtudes, kui täpset vastust ei teadnud.

Päris raskeks pähkliks osutus traditsiooniline kuulsa muusiku lapsepõlvepildi küsimus. Fotol oli paariaastane Arvo Pärt. Palju pakuti vastuseks ka Neeme Järvit või Ester Mägit. Kõige rohkem õigeid vastuseid tuli küsimusele, kes tõi eesti muusikasse terminid levimuusika ja süvamuusika. Koguni 91 protsenti vastanutest teadis, et see oli Valter Ojakäär.

Lihtsamat viktoriini tehti sada protsenti õigesti 54 korral, raskemat 13 korral. Osalejate vahel loositakse välja hulgaliselt auhindu ning kõikide võitjatega võetakse ühendust.

Lihtsama viktoriini küsimusi ja õigeid vastuseid saab näha SIIN.
Raskema viktoriini küsimusi ja õigeid vastuseid saab näha SIIN.
Viktoriini üldleht.

Klassikaraadio tänab väga kõiki osalejaid ning uus viktoriin ootab kuulajaid juba jõulude eel. Suur muusikapäeva viktoriin toimub ka järgmisel aastal.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: