Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

"Ringvaade" uuris, kuidas läks seekordne laulukirjutajate laager

Hiljuti kogunesid laulukirjutajad taas Eesti Laulu laagrisse, et kahe päeva jooksul koos muusikat teha. Eri kooslustes valmis üle kümne uue loo, mis õige pea loodetavasti kuulajateni jõuavad. Reporter Mart Normet näitas, mis seal täpsemalt toimus.

Projektis lööb lisaks Eesti muusikutele kaasa ka välismaiseid tegijaid. Produtsent Leo Jupiter sõnas "Ringvaates", et ta ei ole ammu töötanud nii heade lauljatega nagu Ott Lepland ja Koit Toome. "Hääl ja tunnetus on ilmelised."

Koit Toome salvestas laagris aga üllatuslikult ingliskeelset laulu. "Siin ei ole muud varianti, ma ise eelistaksin teha eesti keeles, aga kuna meil on kaaskirjutajad välismaalased, siis ei jää muud üle."

Samuti ei pidanud Toome eriti imelikuks lindistamistingimusi, kus mikrofon asus kapis madratsi ja tekkide vahel. "Ma olen salvestanud ka tekk üle pea, kus ainult kaheks minutiks jagus õhku, siis pidin vahepeal kapist välja tulema, et hingata."

Liisi Koikson oli tulnud laagrisse koos lapsega. "Talle meeldib kõik mis kõriseb, Entel-tenteli kava on ka lemmik," sõnas ta ja lisas, et lapse võttis ta kaasa, kuna usaldab tema maitset kõige enam.

Rannaäärsesse Viinistu hotelli kogunesid 24 lauljat ja laulukirjutajat, kes jagati kaheksasse gruppi, et kahel päeval valmiks kokku 16 täiesti uut lugu. "Aasta aega tagasi kirjutati siin samas majas näiteks Eesti Laulule pääsenud Rasmus Rändvee, Liis Lemsalu ja Laura Pritsi lood," selgitas Mart Normet.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: