"Terevisioon" saab veel ühe uue näo: värske uudistelugeja on Juhan Kilumets

Juhan Kilumets
Juhan Kilumets Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Kuna "Terevisiooni" senist uudistelugejat Liisu Lassi ootab ees uus töö ERR-i teleuudiste juhina, võtab tema asemel hommikul koha sisse ERR-i raadio sporditoimetuse juht Juhan Kilumets.

"Juhan on televaatajatele varasemast tuttav ETV spordiülekannetest ja - uudistest, mida ta on vahendanud. Raadiokuulajad teavad tema häält peale spordiuudiste ka Vikerraadio "Huvitaja" saatest," tutvustus Liisu Lass ERR Menule "Terevisiooni" uut uudistelugejat.

"Kuna Juhan on mitu aastat töötanud uudistevoo keskel, mis nõuab ka kiiret reageerimist, siis usun, et ta suudab hästi sulanduda ka hommiku-uudiste keskkonda," arvas Lass.

Liisu Lass asub uude ametisse 2. oktoobrist, kuid jätkab veel kaks esimest oktoobri nädalat ka "Terevisioonis". Siis võtab tema koha üle juba Juhan Kilumets.

Kuna Liisule tuli asendaja leida võimalikult lühikese aja jooksul, siis Juhani otsus sündis samuti kiirelt: "Ma ei mõelnud üldse kaua, sest väga palju mõtlemisaega ei antud. Tavaliselt läheb mul suurte otsuste langetamiseks nädalaid ja kuid, aga sel korral tundsin, et olen just seda väljakutset oodanud," rääkis Kilumets. "Raadios olen spordiuudiseid lugenud mitu aastat ja juba enesearengu mõttes peab sellise pakkumise vastu võtma."

Raadio sporditoimetust Juhan siiski "Terevisiooni" kõrvalt jätta ei kavatse. "Vean ikka edasi pisikest raadio sporditoimetust ja kajastan neid alasid, mille kajastamine on mulle usaldatud. Loodetavasti jääb eraelu jaoks ka tükike aega," avaldas ta lootust.

Lisaks suurenenud töökoormusele tuleb nüüd õppida ka väga varasel kellaajal päeva alustama. "Varast ärkamist ma ei karda," on Juhan siiski kindel. "Pigem olen liiga tihti tundnud, et alustan päeva kuidagi hilja ja lohisevalt. Nüüd teen suure osa päevatööst ära enne üheksat hommikul. Kergekäeliselt ma oma tööd kindlasti ei võta, amet on ju vastutusrikas."

Siiski lubas kahe nädala pärast "Terevisioonis" tööd alustav Juhan, et lisaks värsketele uudistele püüab ta ärkajatele anda ka tubli annuse positiivset energiat hommikusse.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: