Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

RÜÜT esitleb sügistuuril teist albumit

Rüüt
Rüüt Autor/allikas: Pressimaterjalid

Ansambel RÜÜT tähistab juba oma viiendat tegevusaastat ning kutsub kuulajaid oktoobris sügistuurile.

Suvel ilmunud teine album "Kadakad" on pälvinud suure heakskiidu ning on nomineeritud kolmele Etnokulpide auhinnale - looga "Ilus ole" parima laulu, parima albumi ja parima artisti kategooriates.

Teine stuudioalbum "Kadakad" võtab kokku ansambli RÜÜT viis tegevusaastat. Kvartett on selle aja jooksul üha rohkem kokku kasvanud ja aina olulisemaks on saanud nende ühine suhtumine muusikasse ja loomisesse. Koos katsetatakse, murtakse piire, otsitakse värskeid kõlavärve ja nutikaid lahendusi ning avastatakse tundmatuid alasid neis endis ja nende muusikas. RÜÜT toetub oma loomingus Eesti pärimusmuusikale, kuid ei taha ennast piiritleda mõne konkreetse žanriga, vaid hoiab avatuna kõik uksed.

Lisaks pärimusmuusika töötlustele pakub RÜÜT albumil ka omaloomingut iga ansambliliikme sulest. 

Kadakad sümboliseerivad sitkust ja alalhoidlikkust. Nad vajavad palju aega, et kasvada, kuid valminuna lõhnavad jumalikult hästi. Kadakad sümboliseerivad ka mere ja maa kohtumispaika, piirialasid, mis nii looduses kui kultuuriruumis on kõige rikkalikumad. Albumi pealkiri "Kadakad" väljendab ansambli sõnul lugupidavat suhtumist nii loodusesse kui pärimuskultuuri ning soovi neid inspiratsiooniallikaid hoida ja kaitsta.

Albumit esitleti suvel Haapsalus, Viljandi pärimusmuusikafestivalil ja Viru Folgil ning nüüd sügistuuriga Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Raplas, lisaks esineb RÜÜT novembri alguses koostöös Eesti pärimusmuusika keskusega pärimuspesade kontsertidel.

Pärimuspesad:

N 2. november kell 19.00 Kuressaare linnateater

R 3. november kell 19.00 Mooste folgikoda

L 4. november kell 19.00 Iisaku rahvamaja

P 5. november kell 19.00 Nõuni rahvamaja

 

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: