Teletäht Moidela Tõnissoni tütar: inimestega suhtlemine istus ja sobis talle ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Ants Uus

Teletäht Moidela Tõnissoni tütar Katrin Hiir-Käärik meenutas oma ema kui naiselikku ja kultuurihuvilist naist, kes pühendas suure osa oma elust teletööle.

"Minu jaoks oli ta kogu aeg olemas, kuigi ta tegutses, tegeles ja kirjutas. Aga ta oli olemas, hirmus hea ja hell inimene, ta ei tõstnud kunagi häält, ma ei ole kuulnud teda karjumas," meenutas Hiir-Käärik oma ema ETV saates "Prillitoos".

Moidela alustas telekarjääri reporterina 1968. aastal. Tütre sõnul oli tema eriliseks oskuseks inimeste kuulamine. "Väga tuntud oli ta väga pikka aega tõesti. Inimestega suhtlemine istus ja sobis talle," põhjendas Hiir-Käärik oma ema tohutut populaarsust.

Hiir-Käärik usub, et ema sai tuntuks saatega "Nota bene!", mis viis teleajakirjanduse ametlikult tasemelt inimlikule tasemele. "Seal oli talle endalegi suuri avastusi, õppis ta selle saate käigus ühte ja teist. Võib-olla mingit näputööd või toidutegemist," meenutas naine ema üht kuulsaimat saadet.

Karjääri jooksul tegi naine tantsusaadet "Tantsusaal", saatesarja "Mis Koosta peres uudist?" ja kokasaadet "Vaata kööki!".

Suure osa elust pühendaski Moidela teletööle. "Kui see haarab su endasse, siis sa teed seda, sa teed seda ka kodus ja helistad inimestele öösel kell 12. Ajad saatekülalisi taga, kirjutad ja loed, kogud materjali," kirjeldas Hiir-Käärik oma ema tööd.

Moidela Tõnisson lahkus telest 55-aastasena. Just pensionieale lähenedes sai naine lõpuks ka oma huvidega tegeleda. Kui Moidelal oli vaba aega, eelistas ta seda raamatu taga veeta. "Ta oli tohutu kirjandushuviline, ta oli eesti keele ja kirjandusõpetaja, see ei olnud juhus," tõdes Hiir-Käärik.

Telearhiivi rikkaliku jälje jätnud Moidela lahkus meie hulgast 21. septembril 1994. aastal 63-aastasena.

"Prillitoos" ETV on eetris pühapäeval kell 9.05.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: