Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Galerii: Kadrioru pargis saadetakse suvi ära kahepäevase valgusfestivaliga

{{1505904600000 | amCalendar}}

Kolmapäeva ja neljapäeva õhtul saadab Kadrioru park taas ära suvehooaega festivaliga Valgus kõnnib Kadriorus.

Festival Valgus kõnnib Kadriorus on oma 11 aasta jooksul hoogsalt kasvanud ja kasvanud on ka külastajate arv. Sellel aastal on festival esmakordselt kahepäevane. 

Festivali esimesel päeval on võimalik osa saada kahest kontserdist, mis toimuvad Kadrioru kontserdiväljakul. Samuti saab näha erinevaid valgusinstallatsioone, mis on käesoleval aastal jaotunud üle terve Kadrioru pargi.

20. septembri õhtune kontserdiprogramm algab kell 19.00 ja esimesena astub laval Jaan Sööt ning juba 20.30 on laval Maarja Nuut ja Hendrik Kaljujärv.

21. septembri õhtul lisanduvad pargi valgusinstallatsioonidele üle 8000 küünla ja sajad tõrvikud. Küünlaid asutakse süütama tund enne päikseloojangut ja õhtuse kontserdi ajaks peaksid kogu park olema tuledes.

Õhtu programm algab kell 18.00, kui Luigetiigi ääres esitab oma moeloomingut MARI looja Marilin Sikkal. Aktsioon "PROMENADE" on inspireeritud pikkadest jalutuskäikudest linna-, ranna- ja pargipromenaadidel, ümbritsetuna kaunist loodusest, kõrgkultuurist, arhitektuurist ja aiakunstist.

Kell 19.30 astub festivali lavale kontserdiväljakul Mick Pedaja ja Angeelia, kes on lubanud anda vähemalt sama müstiline kontserdi kui festival ise.

Kell 21.30 lõpetab festivali ja juhatab sisse Kadrioru pargi 300. hooaja ilutulestik Pillapalu platsil.


Kadrioru pargiga piirnevad tänavad on 20. ja 21. septembri õhtul alates 17.30 autoga sõitmiseks avatud ainult kohalikele elanikele. Kuna Kadriorus toimuvad samal ajal ka teetööd, siis palutakse kõigil külalistel võimaluse korral tulla festivalile ühistranspordiga. Seoses festivaliga tihendatakse 20.–21. septembril ajavahemikul kell 17.30–22.30 trammiliikust liinidel nr 1 ja 3.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: