Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ERR Menu nädalasoovitus: kultuuri- ja meelelahutusmaailma sündmused

Kolmapäev on see päev, kus jagame jälle "Huvitaja" saatega koostöös soovitusi nädala teiseks pooleks, et teaksite, millistel üritustel silma peal hoida.

1. "Valgus kõnnib Kadriorus"

20. ja 21. septembril toimub Kadrioru pargis taas valgusfestival "Valgus kõnnib Kadriorus", mis täidab sel aastal esmakordselt pargi kaheks päevaks valgusinstallatsioonide ja muusikaga. 21. septembri õhtul lisandub pargi valgusinstallatsioonidele üle 8000 küünla ja sajad tõrvikud. 

2. "Siuru õhtu 100"

Sada aastat tagasi loodi Eestis kirjandusrühmitus Siuru, mis mängis eesti kirjanduse arenguteel ja ajaloos märkimisväärset rolli. Kummardusena Marie Underile, Artur Adsonile, Henrik Visnapuule, Friedebert Tuglasele, Johannes Semperile ja August Gailitile tuuakse sügisel kuuel korral lavale kava "Siuru õhtu 100". 1917. aasta kevadel loodud Siuru pälvis suurt tähelepanu sada aastat tagasi korraldatud tuluõhtuga Estonia teatris ning sarnast meeleolu püütakse luua ka nüüd, 100 aastat hiljem. Toimub oksjon ja saab näha midagi teatrietenduse ja luuleõhtu vahepealset.

Lavastus esietendub 23. septembril kell 19 Estonia talveaias. Hilisemad etendused on 8.10, 20.11 ja 21.11 Tallinnas Estonia talveaias, 6.11 Viljandis Sakala keskuses ning detsembris Tartus. 

3. "Minu näoga onu"

Andres Maimiku ja Katrin Maimiku värske tragikomöödia "Minu näoga onu" räägib pealesunnitud lähedusest, õnneotsingust ja andestamisest, pakkudes naeru läbi pisarate ja pisaraid läbi naeru. Film inimsuhetest, emotsioonidest ja armastusest, seda nii naise ja mehe kui ka isa ja poja vaatepunktist.

Kinodes alates 21. septembrist.

4. Ökomäss "Orgaaniline linn"

Ökomäss on spetsialiste kaasav ja kõigile huvilistele mõeldud kogupere festival, mis toimub 22.-23. septembril Balti jaama restaureeritud ootepaviljonis Tallinnas. Osa saab võtta põnevatest väljapanekutest, töötubadest, demonstratsioonidest, seminaridest, näitustest. Uudse kultuuriprogrammi osana toimub 23.09 õhtul lavastuslik taaskasutuse moeetendus ja Sõpruse Puiestee kontsert.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: