Galerii: Festival Särin täitis Rapla kultuuriga ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Möödunud nädalavahetusel toimus Rapla omanäoline kultuurifestival Särin, mille programmi mahtus esinejaid muusikast, teatrist, kirjandusest, kunstist ja filmist.

Festival avati vestlusega "Mis see miski siis on, mis sünnitab Raplast nii palju andekaid inimesi?", kus teemat lahkasid Margus Mikomägi ja Loore Martma. Lisaks pakkus naeru Improteater Impeerium, kauneid luulehetki aga Kristiina Ehin ja Ly Seppel. Muusikaelamusi pakkusid kammerkoor Head Ööd, Vend Pärt Uusbergi juhatusel, Siiri Sisask koos Robert Jürjendali ja Peedu Kassiga, Aivar Surva Kvartett, erikontsert The Notes’i ja Sten-Ollega ning õhtu lõpetas Rapla oma poiss Vaiko Eplik DJ puldi taga.

Teine päev algas tegevustega lastele - jooga koos Gea Grigorjeviga ning Juuru kooli näitegrupi laste etendatud etendus lastele ja täiskasvanutele "Tistou, roheliste sõrmedega poiss".

Kirjandusprogramm tõi Eestisse Rootsi luuletaja Pär Hanssoni ning vestlusringi "Ühe loo ma leidsingi üles" koos Mathura, Jan Kausi ja Piret Pääriga.

Filmiprogramm keskendus Rapla noortele filmitegijatele, näidates nende lühifilme ning külalistena vastasid Valter Uusbergi küsimustele noored tegijad Raigo Saariste ja Jürgen Volmer.

Laupäeva muusikaprogrammi rikastasid reggae DJ Ganj Wald, Heade Aegade Trio, Estbel, Nikns Suns, Ans. Andur, SUMRA (Mick Pedaja, Aivar Surva, Uku Kübar) ja MAAKUU. Selleaastase festivali eriprojekt oli "See uluja tuul: kolm Grööni luuletajat", mille tõlkis Mathura, lavastas Loore Martma, visuaalid lõi Aleksander Sprohgis, laval olid näitlejad Maili Metssalu ja Risto Vaidla ning muusikaline kujundaja Mick Pedaja.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: