Kerli Dello naasis "Terevisiooni" ekraanile ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Aastaid "Terevisioonis" hommikuti uudiseid lugenud Kerli Dello naasis üle pika aja taas tuttava saate ekraanile.

Kaitseväe teavituskeskuse meediameeskond eesotsas produtsent Kerli Delloga kogunes reede hommikul Paldiski sõjaväelinnakusse, kus anti täna sõdurivanne.

Kalevi jalaväepataljoni ajateenija Robin Sõlg rääkis Dellole antud intervjuus, et kaks ja pool kuud tagasi alustatud ajateenistus oli alguses enamikule noormeestest väga võõras ning harjumine sõdurieluga päris raske. "Hakati kohe õpetama, kuidas on võimalik elada metsas ning korraldada enda ja oma kaasvõitlejatele elu niimoodi, et kõik üheskoos hakkama saada," selgitas ta.

Sõle sõnul on mehed vaid paari kuuga saavutanud tunduvalt suurema distsiplineerituse ning on harjunud ka suures pundis, privaatsuseta elama.

Juuli alguses 1. jalaväebrigaadis teenistust alustanud ajateenijate sõduri baaskursus kestis üksteist nädalat ja lõppes sel nädalal toimunud sõdurirännakutega. Rännaku kestel tuli sõduritel täita kontrollpunktides erinevaid ülesandeid, millega hinnati üksikvõitleja baasoskuste omandamist, meeskonnatööd ja füüsilist vastupidavust.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: