Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Vahur Kersna joonistas presidendile vuntsid

Septembris avatakse näitus "Maalides head", kus kuulsad inimesed on andnud oma panuse heategevusse. Projektiga ühines ka Vahur Kersna.

"Maalides head" on teist aastat toimuv projekt, millelt saadud tulu annetatakse Eesti vähihaigete laste vanemate liidule ja ettevõtmisele Minu Unistuste Päev. Projektis löövad kaasa kuulsad eestlased, kes heategevuse nimel maalima kukkusid, vahendas ETV saade "Ringvaade".

"Me tundsime, et kuna meil endal on kõik olemas, siis miks mitte aidata neid, kes seda vajavad," selgitas 16-aastane Marianne Tamm, miks ta koos Annabell Sarapuu ja Maarja-Liis Uriga heategevusprojekti käivitas.

"Ringvaates" võttis projektist osa ka kuulus saatejuht Vahur Kersna, kes on kunagi olnud tuntud karikaturist. "Kui noored teevad sellist asja ja ei laaberda kuskil tänaval, siis igatpidi tuleb sellist asja toetada," rääkis Kersna, miks ta otsustas projektis kaasa lüüa. Kersna tõi oma loomingu kaamerate ette ning lõpetas maali presidendist otse kaamerate ees.

Kersna täiustas presidendi maali vildikaga, joonistades Kersti Kaljulaiule prillid, lilled, võtme ja vuntsid. "Selle üle võib vaielda, kas tal peaksid olema vuntsid, aga teeme talle väikesed kelmikad vurrukesed," selgitas Kersna.

Näitus avatakse 23. septembril Wabaduse kohvikus. Oma panuse on taieste maalimisega andnud Ivo Linna, Märt Avandi, Inga Lunge, Liis Lemsalu, Juss Haasma, Anni Rahula, Liina Ariadne Pedanik, Gertu Pabbo, Lauri Liiv, Birgit Sarrap, Rasmus Rändvee, Helen Adamson, La La Ladies, Lenna Kuurmaa, Perekond Meikarid, Grete Paia ning Londonis elav kunstnik Meriliis Rinne.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: