ERR.ee video| Noortebändi korraldaja: sel aastal oli esmakordselt loobujaid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Sel sügisel stardib 17. korda noorte muusikute konkurss Noortebänd, mis on esmakordselt pidanud silmitsi seisma ka loobujatega.

"Neid juhtumeid on väga harva olnud. Sel aastal on esimene kord, kus on olnud selliseid bände, kes on koosseisu muutnud või loobunud konkursil osalemisest. Enamasti nähakse selles väga suurt võimalust," rääkis Noortebändi produtsent Kristine Kebbinau ERR Menule.

Peakorraldaja Märt Truman selgitas, et bändi loobumise korral võetakse järgmine võistleja pingereas. "Me oleme valmistunud alati selleks, et midagi võib meist mitteolenevalt juhtuda," põhjendas ta.

Igal aastal kandideerib Noortebändile umbes poolsada artisti ja ansamblit, olles sellega üks suurimaid muusikakonkursse Eestis. Korraldajate sõnul on Noortebändi erinevuseks see, et võistlusel ei toodeta ainult välist kesta. "Ma usun, et meie tugevus ongi see, et me iga-aastaselt toimume ja inimeste hulk, kellega me tegeleme, on suurem," võrdles Truman Noortebändi Eesti Laulu ja superstaarisaatega.


Külasta ka Noortebändi erilehte Menus.


Noortebändil on aastate jooksul osalenud kümneid tuntud artiste nagu Birgit Õigemeel, Karl-Erik Taukar, Grete Paia ja paljud teised.

"Me toome kokku erinevaid muusikuid ja üldse ei ole hullu, kui võitjabänd ei ole kümne aasta pärast tegutsev bänd. Kui on kaks, kolm või neli muusikut, kes jätkavad oma karjääri, siis on juba võit olemas," ütles Truman, kes ei näe probleemi, kui Noortebänd ei too Eesti muusikaareenile igal aastal kümneid artiste.

Tänavust võistlust iseloomustab Trumani sõnul sügavus, sest konkursil on bändid ja artistid, kes mõtestavad oma muusika sõnumit. "Meil on jazzimaik sellel aastal, meil on tervelt kolm bändi, kes teevad jazzisugemetega muusikat, meil on räppi ja elektrooniline muusika on see, mis on tõusev trend," lisas Kebbinau.

Noortebändi poolfinaalid toimuvad Tallinnas, Pärnus ja Tartus 5., 6. ja 7. oktoobril. Finalistid kuulutatakse välja 13. oktoobril ning finaal toimub Kultuurikatlas 11. novembril.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: