Video | Laste Vabariigis valitseks kuninganna ja lendaksid haldjad ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Foto: Sander Koit

Augusti alguses käis ERR.ee uudistamas Laste Vabariigis, mis oli end parajasti sisse seadnud Saku huvikeskuse õuealale. Laste Vabariik on elamustuur, mis peatus kevadel ja suvel enam kui viiekümnes kohas üle Eesti, et tähistada peagi saabuvat Eesti vabariigi 100. sünnipäeva. Täna toimub Laste Vabariik viimast korda, pakkides lava ja mängualad lahti Savernas.

Suure lastest koosneva rahvamassi hulgast õnnestus ERR.ee-l üles leida kaks väga omanäolist vanadaami - Hulda ja Gulda, kes tutvustasid meile vabariigi ala ning jagasid oma kogemusi senisest tuuril veedetud ajast. “Rohkem lapsi!” soovivad südikad daamid Eestile suureks juubeliks.

Milline oleks üks vabariik, kui lapsed selle ise teha saaksid? ERR.ee põgusa tänavaküsitluse järel valitseks seda riiki monarh, selles kasvaksid kommipuud, 10-aasted võiksid õues nii kaua kui nad ise tahaks ja maailmas oleks pisut rohkem võlukunsti.

Pärast Laste Vabariigi veoauto lavalt esitatud näitemängu vaatamist, suundusid lapsed mitmekülgselt harivale mängualale. Stendid moodustasid omavahel käike, mille vahelt õnnestus vaid lastel läbi pugeda. Eemal telkides toimusid aga õpi- ja töötoad, kus tuhinal meisterdati ja maaliti, taustaks kõlamas kohalike noorte muusikute laul ja pillimäng.

"EV100 üks suuremaid ettevõtmisi, Laste Vabariik, viib killukese Eesti kultuuri paljudesse Eesti paikadesse ning loob sel moel sadade laste ühise kultuurikogemuse. Peame väga oluliseks, et lapsed sel mängulisel ja lõbusal moel Eesti vabariigi sünnipäevast osa saavad," ütles EV100 programmijuht Maarja-Liisa Soe.

Toimetaja: Greete Palmiste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: