Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ankeet | Kes on To'ko?

Foto: Remo Tõnismäe/ERR

Kolmebänd To'ko tuleb Noortebändile Saaremaalt. "Teeme asja muusika levimise ja emotsioonilaengu, mitte suure võistluse nimel," räägib bänd, kui pakub kuulamiseks meloodilisi ja bossa-jazzilikke palasid.

Mis on teie koosseisu sünnilugu?

Mängisime Alexanderiga bändis Triskele, mille bassist meist lahkus ning nii liitus meiega Ats Tani, keda Robin eelnevalt vaid nimepidi teadis. Uue hingamise endaga kaasa toonud, pidi muutuma ka bändi nimi. Nii sündis To'Ko.

Mida teie koosseisu nimi tähendab?

Keegi ütles, et see pidavat hispaania keeles "puudutama" tähendama.

Kolm sõna, mis teie koosseisu iseloomustavad?

Toores, ettearvamatu, kulgev.

Mis teid muusikategemise juures inspireerib?

Loodus, sisemine iha, meie eriilmelised isikuomadused, parasjagu klappidest kuulatav muusika.

Kes on teie koosseisu suurimad kohalikud muusikaiidolid (nimeta vähemalt kolm)?

Erki Pärnoja, Argo Vals, Tommy Cash.

Mis on kõige koomilisem olukord, mis teiega bänditegemise jooksul juhtunud on?

Tegime Tudengijazzi esinemisega samal päeval üle kahe-kolme kuu proovi. Lisaks jäi Ats ühistransas magama ning ei jõudnud õigeks ajaks harjutusruumi, Robinile lasi lind kapuutsi sisse ning õhtusel laivil kõlas ilmselgelt Dmaj7 asemel Dm9.


""Kus on kookos" tundub esialgu lõunamaiste rütmidega jazz'iliku bossaloona, kuid laheneb lõpuks võimsasse helikooslusse, kus post-rock'i hõngust puudust ei tule," on To'ko kitarrist bändi teist lugu kommenteerinud.


Mis teie koosseisule Noortebänd 2017 võistlusel võidu toob?

Meie muusika jäikus, vabadus ning sündimine otse-eetris.

Kes on teie suurimad konkurendid Noortebänd 2017 võistlejate seas?

Ei ole keskendunud ega leidnud aega kuulata teisi poolfinaliste. Eks näis kohapeal, mis saama hakkab. Teeme asja muusika levimise ja emotsioonilaengu, mitte suure võistluse nimel. Ja kui juhtubki, et keegi meid kellestki paremaks või halvemaks peab ... siis juhtub.

Mis on teie koosseisu suurim saavutus seni?

Iga proov ning stuudiosalvestus on meile suur saavutus. Lisaks valiti meid möödunud sügisel osalema rahvusvahelisesse bändilaagrisse Sinusoid, oleme mänginud Jazzkaarel, Tudengijazzil ja ETV+ telekanalis.

Kus näete oma koosseisu kümne aasta pärast?

Kuna meie punt on päris eksperimentaalne ning inimesedki erinevas vanuses ja eesmärkidega, on hetkel sellele küsimusele raske vastust anda. Unistada võime sellegipoolest suurelt.


""Hjärta" on mänglev, õrn, meloodiline, inspireeriv, perfektsuseni balanseeritud ja imeliselt kokku pandud pala, mis mõjub igale kuulajale erinevalt," kirjeldab To'ko debüütlugu.

Toimetaja: Rutt Ernits, Greete Palmiste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: