Tallinna kodutud pidasid spordipäeva

Foto: ERR

Tallinnas sportisid teisipäeval jõudumööda linna sotsiaalhoolekande keskuse elanikud ehk need inimesed, kellel päris oma kodu ei ole.

Sotsiaaltöö keskuse kliendid ja töötajad kogunesid teisipäeval Kadaka üksuse hoovile erinevatel aladel mõõtu võtma, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Käbiviskevõistluseks valmistunud Timo Eisen rääkis, et on ka ise spordipoiss olnud.

"Jäähokit mängisin ja seisin väravas. Terve elu sprorti teinud ja nüüd juhtus väike õnnetus - trauma," rääkis Eisen.

Järjekorrad käbide täpsusviskamise ja saapa heitmise võistlustele olid kõige pikemad.

Kõik kohaletulnud läbisid 100 meetrit. Sellel võistlusel aega ei mõõdetud, sest igaüks liikus temale sobivas tempos.

Kaire Veermäe sõnul teeb spordipäev rõõmsaks. Ettevalmistust spordipäevaks vaja ei olnud. "Mitte midagi ei ole teinud ettevalmistuseks," ütles Veermäe.

Nagu päris võistlustel olid sportlastele tulnud kaasa elama sõbrad ja tuttavad. Sotsiaaltöö keskuse direktor Kersti Põldemaa rääkis, et inimestele, kellel pole huvisid ning kelle enesehinnang pole samuti just kõige kõrgem, oli keeruline selgitada, miks nad spordipäevast võiksid osa võtta.

"Me ei tee neile ju suuri eesmärke. Nendest ei tule ju ei teadlasi ega mingisuguse muu väga keerulise töö tegijaid. Meie eesmärk ongi õpetada neid olema inimene teiste hulgas, iseendaga hakkama saada. Ja kui me natukenegi saame sellele kaasa aidata, siis arvan, et oleme suure asja ära teinud," rääkis Põldemaa.

Spordipäeva lõpus söödi ühiselt suppi. Võistlejad rääkisid, et tahaksid edaspidi minna ekskursioonile ning plaanis olevat ka tantsuõhtu.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: