Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ETV peatoimetajaks saab Marje Jurtšenko

{{1503310920000 | amCalendar}}
Foto: Ülo Josing

Alates 1. oktoobrist asub ETV etteotsa seni ETV2 juhtinud Marje Jurtšenko.

ERRi juhatuse esimehe Erik Roose sõnul on tal väga hea meel, et Marje Jurtšenko võttis vastu pakkumise Eesti ajakirjanduse lipulaeva juhtimiseks. "See on täna ajakirjaniku tipptöökoht Eestis ja ma ei kahtle, et Marje juhtimisel saab see nii olema ka tulevikus."

"Minu arvates on ETV peatoimetaja amet üks raskemaid ja vastutusrikkamaid ERR-is," kommenteeris ERR-i juhatuse liige Riina Rõõmus.

"Tegime juhatusega Marjele selle ettepaneku, kuna ta on inimene, kes tunneb väga hästi Eesti telemaastikku ning kellel on piisavalt kogemusi selle ametiga kaasneva suure vastutuse jaoks. Tal on julgust, fantaasiat, värskeid ideid ja energiat nende elluviimiseks. Üheksa aastat ETV2 juhtimisel on andnud Marjele ka piisavalt kogemust ja autoriteeti teletegijate hulgas. Seepärast usun, et just tema on õige inimene võtma vastu väljakutseid, mis ETV-l lähiajal ees seisavad," lisas ta.

Marje Jurtšenko tunnistab, et ETV uue peatoimetajana on tal telekanali edasise arendamise osas mitmeid mõtteid. "ETV programm on heas vormis, olemas on tugevad saated, millele kogu programm saab toetuda. Minu roll saab olema ETV programmi mitmekesistamine, uute ideede realiseerimine. Vajalik on muuta ETV programm dünaamilisemaks, et tänaste saadete kõrval tekiks programmis koht uutele särtsakatele ideedele," rääkis Jurtšenko.

Ta lisas, et tegeleda tuleb ka ETV ja ETV2 programmide selgema eristamisega. "ETV programm on suunatud laiale auditooriumile, hõlmates uudiseid, ühiskondlik-poliitilisi saatevorme ja kvaliteetset meelelahutust. Kindlasti tuleb leida parem võimalus sotsiaalteemade käsitlemiseks, tuua Eesti elu ehedust ekraanile ka väljaspool stuudioformaate. ETV2 tegeleb kultuuri, hariduse ja lastega ning on hea platvorm uute ideede katsetamiseks. Soovin, et ETV on kolme aasta pärast püsivalt vaadatuim eestikeelne telekanal, mille programm on usaldusväärne ja inspireeriv, olles ühiskonnas tugev väärtuspõhiseid protsesse käivitav jõud. Majas on väga palju häid tegijaid ja ma olen veendunud, et koos laiemat pilku hoides suudame täita sellise n-ö tagasihoidliku eesmärgi," ütles Jurtšenko.

Heidi Pruuli jätkab klassikalise muusika valdkonna vastutava toimetajana elamussaadete toimetuses, kus tema põhilisteks ülesanneteks on rahvusvahelised koostööprojektid, muusikaprogrammide levi ja müük ning muusikahanke valik.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: