Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ERR.ee video: Legendaarsed punkarid meenutasid toonaseid ülesastumisi

Kevadel kohtusid Eesti Raadio esimeses stuudios Eesti punkmuusika elavad legendid Villu Tamme, Tõnu Trubetsky ja Peeter Volkonski, et üheskoos rääkida ja meenutada mõnekümne aasta eest toimunud sündmusi.

Kui mujal maailmas vastandus punkmuusika peamiselt ühiskondlike normide, võimu ja massikultuuriga, siis Eesti punk 1980. aastatel oli otseselt suunatud nõukogude võimu nõmeduste ja vaimupimeduse vastu. See koondas oma hõlma alla Eesti muusikaskeene intelligentsi, tipp-pillimehed.

Kuidas üldse sai totalitaarses ühiskonnas selline liikumine aset leida? Kui palju kaikaid suutsid kodarad taluda? Kuidas balansseerida lubatud ja lubamatu piirimail? Kuidas ridade vahelt kontrollile ja tsensuurile näkku irvitada? Sellest kõigest ja paljust enamast seekordsel kohtumisõhtul juttu tehtigi.

Kuulsuste koja korraldatava kohtumisõhtute sarja eesmärgiks on Eesti muusika kuulsuste koja idee tutvustamine ja eksponaatide kogumine Eesti levimuusika näituse jaoks. Kuulsuste koda ja näitus avatakse kingitusena Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks, eesmärgiga säilitada ja näidata publikule Eesti muusika kultuuripärandit ja hoida au sees neid levimuusikuid, kes meie rahvale nii kodu- kui ka välismaal kuulsust on toonud.

Õhtut punkaritega juhtis Sten Teppan.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: