Tudengid ehitasid Soomaale ujuvsauna

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Ujuvsauna ehitustööd Autor/allikas: Pressimaterjalid

Viimased kümme päeva on Soomaal toimunud rahvusvaheline, peamiselt arhitektuuri- ja disainitudengitele mõeldud suvekool, mille käigus 13 riigist pärit tudengid mõtlesid välja ja ehitasid valmis ujuvsauna Vala.

Ujuvsaun on kavandatud peatus- ja puhkepaigaks kohalikele elanikele ja looduses matkajatele.

"Valisime sel korral suvekooli teemaks sauna, sest saun on ruumi loomist õppivate tudengite jaoks programmina mitmetasandiline ja huvitav, haarates enda alla arhitektuuri, sisearhitektuuri, ehitusfüüsika ja erinevad klimaatilised ning kultuurilised aspektid. See on hea võimalus tutvustada suvekooli rahvusvahelisele seltskonnale põhjamaises kultuuris niivõrd olulist tüpoloogiat, mis on läbi ajaloo saatnud eestlast sünnist surmani," selgitas üks juhendajatest, EKA sisearhitektuuri osakonna juhataja Hannes Praks.

Nüüd Soomaal matkajate kasutusse minev kümblusasutus jääb ankrusse lõkkeplatsi lähedal, kus Tõramaa jõgi suubub Raudna jõkke. Suvekooli FLOODED korraldas EKA sisearhitektuuri osakond koostöös riigimetsa majandamise keskusega.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: