Tänavafestival Augustiunetus toob Pärnu vanalinna tantsumaratoni

Augustiunetus 2016
Augustiunetus 2016 Autor/allikas: Pressimaterjalid

Laupäeval, 12. augustil toimuv tänavafestival Augustiunetus toob Pärnu vanalinna tantsumaratoni. Kokku toimub ühe õhtu jooksul üle 60 kultuurisündmuse.

Augustiunetus toimub tänavu esmakordselt Pärnu vanalinnas Kuninga ja sellega piirnevatel tänavatel, et aidata muuta piirkonda linlastele atraktiivsemaks. "Toome vanalinna ligi 60 kultuurisündmust alates muusikast ja tantsust ning lõpetades kujutava kunstiga. Samuti on tänavu avatud aastatega juba festivali kaubamärgiks kujunenud üheõhtukohvikud ja kunstiturud," rääkis tänavuse Augustiunetuse eestvedaja Eleka Rugam-Rebane.

Tema sõnul tasub kindlasti ka tantsukingad kaasa võtta: "Õhtune tantsumaraton passib kõige paremini unetutele, sest reeglid on karmid, tantsida tuleb kolm tundi järjest ja seisma jääda pole lubatud." 

Augustiunetusel on tänavu ka kaks eriprogrammi: "Augustiarvamus", kus Pärnu jaoks olulised teemad võetakse laiemasse vestlusringi ning "Põlvkonnad koos on augustis unetud", kus linnaosade seltsid pakuvad ühiseid tegevusi igale kaelakandvale eale, nii maimikule, teismelisele kui ka seeniorile.

Tänavafestival toimub 12. augustil Pärnu vanalinnas ja selle peateljeks on Kuninga tänav. Seni on festival toimunud Supeluse tänava ääres.

Augustiunetus leiab aset kaheksandat korda, mullu külastas festivali hinnanguliselt 10 000 inimest, toimus üle 50 sündmuse ja avatud oli üle 70 üheõhtukohviku.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: