Tallinna Moemaja juubeli puhul näidatakse kõrvuti uut ja vana moodi

Foto: ERR

Tallinna moemaja 60. sünniaastapäeva puhul on tarbekunsti- ja disainimuuseumis kõrvuti uus ja vana mood. Rohkem kui 30 aastat vana mood on tänapäeva moele üllatavalt sarnane.

1957. aastal uksed avanud Tallinna moemaja peegeldas nõukogude naise elustiili ja maitset. Näitus keskendub 1980. aastate naisele, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"80ndatel domineeris lai õlajoon ja laiad sirged siluetid, mis haakuvad ka natuke tänapäeva moega, sellepärast oli seda näitust väga hea just sel aastal teha, sest lai joon muutus taas aktuaalseks," kirjeldas moekunstnik ja näituse kuraator Anu Hint.

Lisaks laiale õlajoonele oli 80ndatel moes maskuliine laad rahvuslikus vormis. Kõrvuti on disainerite uus ja vana looming ning paiguti on raske vahet teha kumb on kumb.

"Disainerile oli see tõeline luksus töötada Tallinna Moemajas, saime end vabalt tunda ja ka materjale vabalt hankida. Nõukogude Liidu erinevates tehastes käisime neid hankimas - siidi ja villast riiet," meenutas Hint.

Näituse seinal jooksevad retrohõngulised moedemonstratsioonid, lugeda saab moekunstnike isklikke meenutusi ja piiluda tööjooniseid Tallinna moemaja päevilt.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: