Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Viljandi folgi turvalisuse meelespea: hoia lapsel silm peal ja jäta lemmikloom koju

Viljandi pärimusmuusika festivali esimene päev möödus turvapartneri G4S hinnangul rahulikult. Algaval nädalavahetusel on aga oodata rohkem külastajaid, mistõttu kordas festivali turvapealik Kristjan Saarik üle olulisemad käitumisjuhised.

Esimesel päeval tuli turvatöötajatel pääslates sageli meelde tuletada, et klaastaaraga ja oma alkoholiga festivalialale ei lubata. Samuti ei tohi kaasa võtta lemmikloomi.

"Lastele soovitame kaasa anda või käe peale kirjutada vanema telefoninumbri," ütles Saarik. Eelmiste aastate kogemus näitas, et rahva sees kipuvad lapsed kaduma minema. Telefoninumbri olemasolu võimaldab lapse oma vanematega kiiremini kokku viia. "Kui laps on eksinud, siis võib ta julgelt pöörduda esimese turvatöötaja poole, kes aitab tal vanemad üles leida," lisas Saarik. Festivalil on ka lastehoid ja lasteala.

Avaliku korra rikkumised festivalialal on enamasti seotud alkoholijoobes isikutega. "Vägijookidega soovitame piiri pidada. Kui näete mõnda korrarikkujat, kes teisi külastajaid häirib, siis andke temast kindlasti turvameeskonnale teada," ütles Saarik. "Viljandi linn on sel nädalavahetusel oluliselt rahvarohkem. Seetõttu varu festivalile sõites kindlasti aega ja järgi liikluskorraldusjuhiseid," lisas ta.

Eile alustas Viljandis 25. pärimusmuusika festival alapealkirjaga "Uut ja vana". Festivaliteema "Uut ja vana" märgib suuri kontraste, aga ka muutusi, mis meid edasi viivad.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: