Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Avatud talude päev saab avalöögi Tartumaal

Foto avatud talude päevalt Võnnu vallas Kamelia turismitalus eelmisel aastal.
Foto avatud talude päevalt Võnnu vallas Kamelia turismitalus eelmisel aastal. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Üle-eestiline avatud talude päev saab pühapäeval avalöögi Tartumaal Kambja vallas asuvas Kaspri talus – kokku võtab tänavu külalisi vastu 280 talupidamist ja põllumajandustootjat.

"Kutsume inimesi avatud talude päeval Kaspri tallu, sest maal on mõnus ja tahame rohkem tähelepanu pöörata ka väiksematele, aga tublidele Eesti taludele," ütles avatud talude päeva projektijuht Karolin Lillemäe maaeluministeeriumist.

Tartumaal Kambja vallas Vana-Kuuste külas asuv Kaspri talu pakub avatud talude päeval mitmekülgset tegevust: avatud on töötoad, saab vaadata lambaid ja kanasid, viltida seepi ja talupoes tutvuda koduste hõrgutistega. Avatud talude päeva avab maaeluministeeriumi kantsler Illar Lemetti pühapäeval kell 10. Pererahva juhendamisel saab tutvuda Kaspri talu telgitagustega, muusikasõpru rõõmustavad Mari Kalkun ja Silver Sepp ning päeva juhib Urmas Vaino.

Kolmandal üle-eestilisel avatud talude päeval osaleb kokku 280 talupidamist ja põllumajandustootjat. Külastajad saavad näha nii suuri farme kui ka väiksemaid talusid, kaasaegset põllumajandustehnikat ja väiketööstusi, erinevaid loomi ja taimi. Kohapeal saab maitsta ehedat talutoitu ja osta kaasa kohalikke tooteid.

Lisaks saab tutvuda loomakasvatusega – seal hulgas piimakarja, lamba- ja kitsekasvatuse, lihaveiste, küülikute ja hobustega –, teravilja-, linnu-, maitse- ja ravimtaimede kasvatamise ja mesindusega. Avatud on väiketööstused – teiste seas meiereid, veini-, õlle- ja siidritootmised –, aiandid ja puukoolid ning maaturismiettevõtted – seal hulgas toitlustus ja käsitöö. 

Talusid aitavad leida kaks eestimaist nutirakendust LiveTeam ja Navicup, paberkaardid leiab Olerexi ja Alexela suurematest tanklapoodidest ning Rimi "Talu toidab" lettidest.

Avatud talude päeva korraldavad maaeluministeerium, Maamajanduse Infokeskus, põllumajandus-kaubanduskoda ning talupidajate keskliit. Korraldamisse on kaasatud ka kohalikud Leader-tegevusgrupid ja külaliikumine Kodukant.

Avatud talude päeva korraldamist rahastatakse Eesti maaelu arengukavast 2014–2020 ja Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondist.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: