Eestis koorusid esimesed kuningpüütoni pojad ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Esimest korda Eestis koorusid Tartu ülikooli loodusmuuseumis kuningpüütoni munadest mao pojad. Ehkki kuningpüüton on muuseumis ka varem munenud, siis poegi varem koorunud ei ole. Peagi ühe nädala vanuseks saavat muuseumisse jäävat ühte kolmest maopojast saavad külastajad uudistama minna septembris.

Tartu ülikooli loodusmuusemis elava kuningpüütoni terraariumist avastasid muuseumi töötajad munad aprilli lõpul, vahendas "Aktuaalne kaamera". Et munadest ka pojad kooruksid, paigutati need 28-kraadisesse inkubaatorisse hauduma. Esimene maopoeg koorus munast välja 14. juulil.

Loodusmuuseumi ja botaanikaaia zooloogiakogude spetsialist Andro Truuverk selgitas, et kõik kolm poega koorunusid 16. juulill. "Alguses olid nad küll natukene häbelikud, päris ühe korraga munast välja ei roomanud," lisas ta.

Kuningpüütonid võivad elada kuni 50-aastaseks ja suguküpseks saavad nad kolme- kuni nelja-aastaselt. Enne veel, kui kuningpüütoni poeg saab täiskasvanuks ehk kasvab 150-180 sentimeetri pikkuseks, saab püütonipoega vaatama minna Tartu ülikooli loodusmuuseumi.

"Muuseumi poegadest saab edasi siis see, et üks poegadest jääb muuseumisse, külastajad saavad teda loodetavasti septembrist vaadata," ütles Truuverk.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: