Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Galerii: Järvefestivalil seilas lodi Jõmmu sabas rekordarv paate

Lõppenud nädalal toimus II Peipsi Järvefestival, mille käigus sõitis lodi Jõmmu koos vabatahtliku saatelaevastikuga Peipsi järve põhjaosast lõunasse.

Sel aastal olid läbitavad sihtsadamad Vasknarva, Lohusuu, Mustvee, Kallaste, Kolkja, Emajõe-Suursoo, Piirissaare, Mehikoorma, Lobotka ning Räpina. Maabudes mitmekesise kultuurilaadungiga erinevates Peipsi sadamates, oli Järvefestivali eesmärk tutvustada külastajatele Peipsi kohalikku kultuuripärandit, loodust ja maitseid, seda kõike aga tavapärasest huvitavamal moel.

Sel Peipsi Järvefestivalil Jõmmuga kaasa sõitnud saatelaevastik ületas kordades eelmise aasta katsetused kaasata erinevaid aluseid festivaliga ühinema. Kui eelmisel aastal kuulus saatelaevastikku kuni kümme paati, seilas sel aastal kaasa juba 19 paati, millest osa figureeris igas sihtsadamas ning osa liitus festivaliga valitud perioodiks. Iga päev pakkusid rahvale võimalust sõita Peipsi järvel esiklaev Jõmmu ja Viikingilaev Turm, mis tegid üheskoos Järvefestivalil kokku ligi 80 kultuurisõitu. 

Lisaks sõitudele toimusid igas sihtsadamas kohalikku kultuuri ja traditsioone tutvustavad õpitoad, näiteks valmistati süüteroose, lodjamudeleid, kalaroogasid ja kaldataimedest vaipa. Peipsimaa kohalikud ettevõtjad pakkusid külastajatele eranditult kohalikust toorainest valmistatud roogasid, ampse ja maitseküllaseid jooke, mõnel päeval aga lausa Peipsi moodi magustoite.

Õhtustel tasuta kontsertidel astusid lodjalaval üles nii kohalikud muusikud kui ka külalised kaugemalt. Selle aasta menukaimaks esinejaks osutus ansambel Svjata Vatra, kes meelitas Emajõe-Suursoosse ainuüksi õhtuseks kontserdiks ligi 400 inimest. Samuti oli Järvefestival eriliselt menukas Kolkja sihtsadamas, milles oli külastajate arv üle 600, ning Lohusuus, kus külastas üritust ligi 500 inimest.

III Peipsi Järvefestival toimub 2018. aasta juulis.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: