Korraldajad avalikustasid: Into the Valley lavaproovis tuli tellis laest lahti ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Into the Valley
Into the Valley Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Juuni lõpus toimus endise Rummu vangla territooriumil Eestis festival Into the Valley, mis on alguse saanud Rootsist. Enne festivali räägiti palju turvafirmaga tekkinud probleemidest, kuid korraldajad avaldasid nüüd, et ka asukohaga tekkis tagasilööke.

"Kahjuks ei läinud kõik kavakohaselt, laohoonestseeni viimasel heliproovil tuli laest tellis lahti. Olime seda kohta varem helitehnikutega kontrollinud ja teinud ka vibratsioonikatse ning seetõttu ei osanud me seda oodata. Pidasime oma külaliste ohutust kõige tähtsamaks ja seepärast otsustasime laohoonet mitte avada, vaid ehitasime selle kõrvale kupli, et saaksime festivalil endiselt nelja lava kasutada," avaldas festivali avalike suhete juht Lana Yashkina.

Festivali tehnikud töötasid ööpäev läbi, et ehitada uus lava nii kiiresti kui võimalik. "Seepärast tuli reedel kava muuta, kuid laupäev toimus uues mikrokosmoses väikeste kohandustega kavakohaselt," kirjeldas Yashkina tekkinud olukorda.

Festival vahejuhtumi tõttu siiski ära ei jäänud ning vastu võeti kuni 3500 inimest, kellest umbes 20 protsenti olid Eestist. Kokkuvõttes külastati Into the Valley’t Rootsist, Saksamaalt, Ühendkuningriigist, Prantsusmaalt, Itaaliast, Türgist, Venemaalt, Soomest ja veel umbes 45 riigist kogu maailmas.

Yashkina kinnitas, et viimasel hetkel oli korraldajatel turvafirmaga lahkarvamusi, kuid kohaliku politsei ja omavalitsuse abiga suudeti leida firma ARES Security, kes tegi suurepärast tööd. "Meie teada ei toimunud mingeid kuritegusid," kommenteeris Yashkina.

Festivalile kogunesid elektroonilise muusika tipud Jeff Millsist kuni Kerri Chandleri, Marcel Dettmanni, The Black Madonna, Ricardo Villalobose ja Nina Kravizini ning kohal olid ka maailma juhtivad meediaväljaanded nagu The Guardian, BBC, The Telegraph, Rolling Stones, Corriere della Sera, New York Times, Mixmag ja Le Nouvel Obs.

Paljud osalejad tõstsid esile selle koha ainulaadsust ja sealset erilist õhkkonda. Näiteks kirjutas saksa DJ ja produtsent Answer Code Request oma kanalites. "Võimalik, et parim koht, kus ma olen kunagi esinenud. Aitäh, Into the Valley, et mind kutsusid. Suur tänu neile, kes tantsisid väsimatult vihmas – selline energia ajendabki mind pidevalt," kirjutas ta.

Into the Valley toimus kolmandat korda 29. juunist 1. juulini.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: