Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Laulu- ja tantsupidu jälgis ERRi vahendusel pea 400 000 inimest

tantsupeo esimene etendus
tantsupeo esimene etendus Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Nädalavahetusel sai teleekraani vahendusel noorte laulu- ja tantsupeost "Mina jään" osa 372 000 4-aastast ja vanemat inimest. Seda on rohkem kui eelmise laulu- ja tantsupeo ajal.

ETV kanalil kogus kõige rohkem vaatajaid laupäevane tantsupidu, mida jälgis keskmiselt 143 000 4-aastast ja vanemat Eesti elanikku. Rahvamuusikapeol oli vaatajaid keskmiselt 52 000 ning rongkäigule elas teleri vahendusel kaasa keskmiselt 117 000 vaatajat. Noorte laulupidu vaatas ETV kanalilt keskmiselt 130 000 inimest ning tipphetkel oli telerite ees 200 000 vaatajat. 11 000 vaatajat jälgis tantsu- ja laulupeo ülekandeid vähemalt veerand tundi ETV+ vahendusel (allikas: Kantar Emor).

Laulu- ja tantsupidu oli võimalik kuulata-vaadata ka ERRi kodulehtedelt ning seda võimalust kasutasid samuti kümned tuhanded laulu- ja tantsupeo huvilised. 1. juulil, oli ERRi kodulehtedel kokku 99 000 ja 2. juulil 125 000 unikaalset külastajat. Laupäeval oli 84 protsenti ja pühapäeval 81 protsenti külastajatest Eestist, ülejäänud mujalt. Muuhulgas näiteks ETV+ kodulehelt vaatas laulu- ja tantsupeo ülekandeid ning intervjuusid 4 400 inimest.

Samuti said kümned tuhanded inimesed osa noorte laulu- ja tantsupeost ETV ja ETV+ Facebooki ning ERRi YouTube'i kanali vahendusel. ETV Facebooki otseülekannete vahendusel sai peost osa ligi 60 000 inimest. Praeguseks on ERRi Youtube'i kanalis laulu- ja tantsupeo ülekandeid, nende hulgas rahvamuusikapidu ja rongkäiku vaadatud 40 000 korda.

XII noorte tantsupeo kordust saab ETV ekraanil näha sel pühapäeval kell 14.55 ja ETV+ eetris selle suve lõpus. Lähiajal on ilmumas ka XII noorte laulu- ja tantsupeo DVD.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: