Tartu päev täidab taas linna ooperiga ({{commentsTotal}})

Hetk eelmise aasta Tartu linna päevalt.
Hetk eelmise aasta Tartu linna päevalt. Autor/allikas: Tartu Postimees/ Scanpix

Teist aastat järjest ooperi ja klassikalise muusika võtmes korraldatav Tartu linna päev toob lavadele kokku nii suuri kui ka mõnevõrra pisemaid esinejaid. Seekord ühendatakse ooper näitlejatega alapeakirjaga "Ooperisümbioos 2".

29. juunist on Tartus kujunemas omamoodi ooperi ja klassikalise muusika minifestival, mis on sillaks nende žanrite ja interpreetide vahel, kes tavaliselt ei kohtu.

Koos annavad linna päeval kontserte Peeter Oja ja Vanemuise tšellokvartett, Ivo Uukkivi ja Kristjan Randalu, väike hiiglane Oliver Kõvask ja sopran Maria Listra. Lisaks tugevdavad žanrite vahelist koostööd ühise kontserdiga kolleegid Vanemuise teatrist: koos astuvad üles näitleja Priit Strandberg, sopran Pirjo Jonas, tenor Rasmus Kull ning bariton Simo Breede jt.

Ooperit klassikalisel kujul, aga harjumatus kohas, saab nautida remonti ootavas Tartu turuhoones, kus annavad koos kooridega kontserdi tervelt kuus Vanemuise teatri ooperisolisti. Sopranite Karmen Puisi ja Merle Jalaka, metsosopran Valentina Kremeni, tenor Rasmus Kulli, bariton Jaan Willem Sibula ning bass Märt Jakobsoni esituses kõlavad armastatud ooperi- ja operetimeloodiad keskpäevasel kontserdil ainult eesti keeles. Turuooperi koori moodustavad 29. juunil Tartu meeskoori Akadeemiline Emajõgi ja naiskoori Emajõe Laulikud lauljad.

Kontsertideks saabuvad Tartusse külla veel näitleja Pääru Oja koos Indrek Kruusimaaga ning Arne Mikk Rahvusooperist Estonia. Arne Mikk räägib kell 16 Sisevete Saatkonnast väljuval ooperilodjal ooperižanri helgest tulevikust. Kell 23 alustab sõitu teatrilodi. Selle kapteniks on Merle Jääger Vanemuise teatrist, kes on lubanud parmupilli mängida ning loomulikult teatri- ja Tartu juttu ajada.

Saabuval suvel algab linna päev tegelikult juba 28. juuni pärastlõunal Tartu Ülikooli sümfooniaorkestri etteastega Tartu kaubamajas, orkestri ees on dirigent Taavi Kull.

Päev kulmineerub õhtuse galakontserdiga Raekoja platsil, kus astuvad sama orkestri saatel üles nii külalised kui Tartu oma ooperisolistid ja interpreedid.

Teist aastat järjest on linna päeva kunstiline juht Vanemuise teatri ooperisolist Reigo Tamm, päeva korraldab Tartu linnavalitsuse kultuuriosakonna allasutus Tiigi seltsimaja.

Kogu kava saab näha linna päeva kodulehelt.

Toimetaja: Madis JärvekülgHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: