Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eesti eesistumist täiendab mitmekülgne kultuuriporgramm

Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise ajal leiab lisaks poliitilistele üritustele ja teaduskonverentsidele aset ka mitmekülgne kultuuriprogramm.

"Eesti Euroopa Liidu nõukogu eesistumine on põhisisult oluliste arutelude koordineerimine ja poliitika kujundamine, kuid annab riikidele hea võimaluse rääkida endast. Paljude korraldajate huvi üle maailma Eesti vastu tõuseb sellel ajal, nii soovime ka meie seda fooni ära kasutada," rääkis eesistumise välisprogrammi juht Jorma Sarv.

Eesistumise raames toimub sadu üritusi. "Kogemus sed aprogrammi kokku pannes, on olnud mõneti kahetine. Endiselt peam eolema reaalsuses, et Eestit tuntakse vähem, kui me sooviksime. Samas iga päev ignoreerime seda tõenäosusteooriat ja meil on niivõrd palju oma valdkonnas tunnustatud ja tugevaid tippe,"

Euroopa Liidus ja kaugemalgi toimuvate üritustega tähistatakse paralleelselt Eesti eesistumist ja Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva. "Me tahame võtta selle sama talendi, mida Eesti regulaarselt maailmas tutvustab ja anda sellele veel üks tõuge juurde," lausus Sarv.

Ürituste kava on üleval lehel EU2017.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: