"Klassikokkutuleku" teine film leiab aset Saaremaal ({{contentCtrl.commentsTotal}})

"Klassikokkutulek" Autor/allikas: Kaader filmist

Möödunud aastal populaarseima kodumaise filmi tiitli saanud "Klassikokkutuleku" teise osa tegevus võetakse enamjaolt üles Saaremaal.

"Klassikokkutulek 2 – Pulmad ja matused" võtted toimuvad juulis ja augustis ning film esilinastub tuleva aasta veebruaris Kuressaare Linnateatris, kirjutab Saarte Hääl.

MTÜ Visit Saaremaa tegevjuht Ergo Oolup selgitas, et enam kui pool filmi tegevusest leiab aset Saaremaal ning see on Kuressaarele ja kogu Saaremaale väga arvestatav reklaam. "Oleme kindlad, et tänu menukomöödia "Klassikokkutulek" teisele osale jõuame Saaremaa tutvustamisega väga paljude inimesteni," ütles ta. MTÜ Visit Saaremaa toetab filmi rahaliselt ja Saaremaa turundamise eesmärgil eraldas Kuressaare linnavalitsus MTÜ-le selleks 25 000 eurot.

Kuressaare linnapea Madis Kallase sõnul on tegu kaalutletud otsusega. "Kui minult küsiti võimaliku koostöö kohta Eesti vaadatuima filmi järje tegemiseks Kuressaares ja Saaremaal, ei saanud seda võimalust kasutamata jätta. Lõpliku kindluse sain pärast seda, kui olin filmi teemal suhelnud kümmekonna valdkonna eksperdi ja ettevõtjaga."

Filmi produtsent Evelin Soosaar-Penttilä tundis heameelt, et koostöö on hästi sujunud ja ka linnavalitsus on filmile hoogu antud. "See on juba legendaarsetest Eesti komöödiatest näha, et kui Saaremaa on sees, siis nalja ikka saab," tõdes Soosaar-Penttilä, lisades, et Saaremaa ise annab filmile juurde suvist helgust.

"Klassikokkutuleku" teises osas korraldavad Mart (Mait Malmsten) ja Andres (Ago Anderson) sõber Toomasele (Henry Kõrvits) meeldejääva poissmeesteõhtu, mis on stardipauguks pöörasele roadtrip’ile täis piinlikke äpardusi, sarmikat kohmakust ja katastroofilisi otsuseid. Stsenaariumi kohendab Eesti oludesse taas Martin Algus, režissöör on René Vilbre ja produtsent Taska Film.

Esmaspäeval ja teisipäeval on võttegrupp Saaremaal potentsiaalsete võttepaikade väljavalimiseks.

Otsitakse taustanäitlejaid

23.-28. juulini filmitakse Saaremaal järge mängufilmile "Klassikokkutulek". Kõigil, kes tahavad selles ajavahemikus mõnel päeval taustanäitlejana filmivõtetest osa saada, tuleb tegijatega ühendust võtta ning saata oma foto ja andmed. Filmimine toimub Kuressaares Kaarma kirikus ja Sõrve külastuskeskuses. Lisainfo: 5332 7860/johanna@stellar.ee.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: