Galerii: ERKI moekonkursi võitis Frida Jõe ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1495913460000 | amCalendar}}

Sel laupäeval toimus 30. ERKI moeshow parkimisplatsil, kus kunagi asus ERKI hoone. Konkursi võitis Frida Jõe kollektsiooniga "Perpetuum Mobile".

Noorte moeloojate konkursi finaaletenduse avas vaatemäng, mille koreograafia autoriteks on Janina Sarantšina ja Rene Köster.

Sel aastal tuli esitlusele 20 kollektsiooni, 5 väljastpoolt Eestit:

Anni Kivisto, Kirke Talu "Diver City"

Anu Rieberg "Followed it"

BABA VAVA "Pilgrim"

Britta Liisa Brutus "Inbetween"

Cärol Ott "N_BU"

Dorotė Joana Pociūtė "Femine Tropic Rebellious"

Elisabetta Silvesteri "Witness of Heritage"

Ester Soidla "Fold Snap Repeat"

Eva Maria Kõrvas "Hi"

Evgeniya Dolgopolova "Identiteet"

Frida Jõe "Perpetuum mobile"

Katrin Aasmaa "How to Coexist"

Kertu Kivisik "gemma"

Krista Tulp "Piece of Cake"

Kristiina Jeromans "Interlace"

Laima Jurča "Constructionism"

Merlis Orion "Scar Tissue"

Sirli Pohlak "Under the Cap"

Tauri Västrik "Tyhik"

Uršulė Gužaitė "Saudade"

Esmakordselt oli konkursil rahvusvaheline žürii: Roberta Einer, Tanel Veenre, Katrin Kuldma, Marit llison ja Aljona Eesmaa kodumaalt ning Basia Szkutnicka (Hongkongi tehnikaülikooli moemagistrantuuri professor ja raamatute seeria "Technical Drawing for Fashion" autor), Giovanni Ottonello (Euroopa Disaini Instituudi kunstiline juht, arhitekt ja disainer) ja Adriana Rodriguez (Camper jalatsibrändi rahvusvahelise võrgustiku ja disaini juht) võõrsilt.

ERKI moeshow toetajad jagasid välja mitu eripreemiat oma lemmikutele, kelleks olid Kirke Talu ja Anni Kivisto "Diver City", Evgeniya Dolgopolova "Identiteet", Elisabetta Silvestri "Witness of Heritage", Tauri Västriku "Tyhik", Krista Tulbi "Piece of Cake" ning Laima Jurča "Constructionism".

Õhtu teises pooles leidis aset ERKI ALL STARS show, hõlmates endas kollektsiooni esemetest, mis loodud ERKI-st tuule tiibadesse saanud disainerite poolt sündmuse 30. juubelit silmas pidades.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: