Eesti vanim kammerkoor tähistab 55. sünnipäeva ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tallinna kammerkoor
Tallinna kammerkoor Autor/allikas: Tallinna kammerkoor

Neljapäeval, 25. mail kell 19 toimub Rahvusooper Estonia kammersaalis kontsert, millega tähistab Eesti vanim kammerkoor – Tallinna kammerkoor – oma 55. sünnipäeva.

Tallinna kammerkoori peadirigendi ja kunstilise juhi Aivar Leštšinski sõnul on tänavune juubel eriline seetõttu, et kontserdil tutvustatakse esmakordselt koori kolmandat heliplaati "Aja kaja".

Tema sõnul on verivärskel plaadil lugusid nii Eesti kui ka Lääne-Euroopa heliloojatelt, nii vanamuusikat kui ka teoseid tänapäevast. Muuhulgas kõlab plaadil Kristo Matsoni "Elul ei ole lugu" esmasalvestus ning Andres Lemba "Gloria" seade segakoorile, mis valmis spetsiaalselt Tallinna kammerkoori tellimusel.

Tallinna kammerkoori plaadi ilmumisele aitas kaasa ligi 40 koorimuusikahuvilist, kes toetasid rahalise annetusega koori Hooandja keskkonnas.

1962. aastal Uno Naissoo eestvedamisel eksperimentaalkoorina loodud Tallinna kammerkoor koosnes algusaastatel professionaalsetest muusikutest ning koori eesmärk oli tutvustada ja esitada Eesti heliloojate uudisloomingut. Tegu oli esimese kammerkooriga kogu toonases Nõukogude Liidus ja alles pärast Tallinna kammerkoori loomist tekkisid kammerkoorid Riias, Peterburis ja teistes liidu suurlinnades.

Nüüdisajal koosneb Tallinna kammerkoor ligi 30 erinevatel elualadel töötavast harrastajast, keda seob armastus kvaliteetse koorimuusika vastu ning kelle südameasjaks on kanda edasi väärika koori pärandit.

"Koori kuulub jätkuvalt lauljaid, kes on Tallinna kammerkoori ridades olnud 20 aastat ja enam, kuid juubel ei ole ainult meie tänase koosseisu pidu. Kontserdiga teeme kummarduse kõigile, kes on Tallinna kammerkoori edulugu aidanud luua ja hoida – kõigile loojatele, dirigentidele, kunagistele lauljatele ja toetajatele," sõnas Aivar Leštšinski.

Tallinna kammerkoor on läbi aastate pälvinud auhinnalisi kohti mitmesugustel kodu- ja välismaistel koorikonkurssidel. Tänavusel segakooride võistulaulmisel "Tuljak" saavutas Tallinna kammerkoor A-kategoorias III koha ning pälvis ka A-kategooria parima kohustusliku laulu esitaja eripreemia.

Tallinna kammerkoori dirigeerivad juubelihooajal lisaks Aivar Leštšinskile Mariell Aren ja Pärtel Toompere.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: