Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Veera Tolli-Baskin: Eino Baskin proovis kõiki andekdoote minu peal

"Hommik Anuga" saates oli külas Eino Baskini viimane abikaasa Veera Tolli-Baskin, kes meenutas oma abikaasat ning rääkis ka Eino Baskini muuseumi rajamise plaanist.

Veera Tolli-Baskin kinnitas, et tema abikaasa Eino Baskin proovis kõik anekdoodid kõigepealt tema peal ära. "On olnud juhtumid, kui ma juristina kuulen, et inimesed kasutavad enda kaitsekõnedes Eino Baskini tsitaate," sõnas ta ja lisas, et kuusteist aastat koos Einoga olid imelised.

"Ma ei hakka hädaldama ega midagi, aga võin öelda, et praegu, kaks aastat ja kaks kuud pärast Eino Baskini lahkumist, ei ole aeg haavu ravinud," tõdes Tolli-Baskin ja lisas, et

Suure kingitusena Eino Baskini soovib Veera Tolli-Baskin rajada Tabasallu nende maakodu juurde Eino muuseumi. "Ma tükk aega mõtlesin ja sain aru, et meil on kodus nii palju eksponaate, ma elan nagu muuseumis, igal pool on tema pildid, lavakostüümid ja raamatud."

"Teatri- ja muusikamuuseumist ei piisaks, vaid ma tahaks ikkagi suurema pinnaga muuseumi teha," nentis ta ja mainis, et muuseumi tegemiseks vajab ta abi. "Ma otsin annetajat, kes toetaksid mind ja olen käinud juba edukate ärimeeste poole peal ning mul on väga hea meel, et mind on toetanud juba Tiit Vähi, Mati Vetevool, Kaupo Karelson ja Aarne Valmis. "Ma olen praegu arvestanud, et vaja oleks 85 000 eurot."

Annetada saab:
Eino Baskini muuseumi arveldusarve EE452200221066139370
Saaja: Veera Tolli-Baskin
Selgitus: Eino Baskini muuseum

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Hommik Anuga"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: