Galerii: President Kaljulaid juhatas sisse heategevusliku laste teatejooksu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1494510480000 | amCalendar}}

Täna toimus 25 linnas üle Eesti juba 12. korda heategevuslik teatejooks, millest võttis tänavu osa ligi 12 000 noort. Kadriorus toimunud võistluse juhatas sisse president Kersti Kaljulaid.

"Esiteks tuletab teatejooks lastele ja noortele meelde, et liikumine on tore ja kasulik ning eriti hea on siis, kui seda saab teha värskes õhus koos sõpradega. Ning teiseks, teeme üheskoos rohkem head. Täna jookseme me selleks, et kutsuda inimesi üles annetama ja toetama lapsi, kes ise liikuda ei saa. Mõelgem kaasa, kuidas saab veelgi rohkem nende heaks ära teha ja oleme koos aktiivsed sõnumilevitajad, et abivajavaid lapsi veelgi paremini aidata," ütles president Kaljulaid.

Lapsed juhtisid oma jooksuga tähelepanu annetamisvõimalustele. Tänavuse jooksu fookuses on 8-aastase Aleksei ja 17-aastase Matsi ravi toetamine. Mats on varem ka ise teiste laste aitamiseks teatejooksul osalenud, kuid kolm aastat tagasi kaotas ta südame seiskumise tõttu nii liikumis- kui ka nägemis- ja kõnevõime. Aleksei kaotas liikumisvõime sügisel põetud raske haiguse tagajärjel. Mõlemad vajavad paranemiseks taastusravi tavapärasest suuremas mahus. Teatejooksu toetajate abiga toetatakse laste järjepidevat ravi Haapsalu neuroloogilises rehabilitatsiooni keskuses (HNRK). Kolmandik kogutud summast läheb teiste liikumisvõimetute laste ravi toetuseks HNRKs.

"Ma loodan, et me saame kolmas kord sinna sõita. 19. juunil on meil plaanis sinna sõita, järgmine kord on oktoobris," ütles Aleksei ema Niina "Aktuaalsele kaamerale".

Osalejate hulgas oli ka neid, kes ise on näinud, kui keeruline võib olla lapsel, kes liikuda ei saa. "Üks oli ratastooliga, kes igal hommikul toodi autoga kooli. Ta ei saanud ise üle paarikümne meetri liikuda. Põhimõtteliselt pool klassi aitas, lihtsalt tassiti teda alla ja üles treppidest," kirjeldas jooksul osalenud Robin.

Eesti spordistaar Ksenija Balta juhendas Kadriorus soojendust ning jagas autogramme. Ta tunnistas, et kui teda poleks täna laste jooksu juures, teeks ta ilmselt trenni.

Teatejooks toimus samaaegselt 25 paigas üle Eesti. Esmakordselt joosti Muhus, Peetris, Tõrvas, Värskas ja Viimsis ning juba mitmendat korda jooksid lapsed Elvas, Haapsalus, Jõgeval, Keilas, Kohtla-Järvel, Kuressaares, Kärdlas, Narvas, Otepääl, Paides, Pärnus, Rakveres, Raplas, Sillamäel, Tallinnas, Tartus, Toilas, Valgas, Viljandis ja Võrus.

Sajad Läänemaa koolinoored kogunesid Haapsalu staadionile juba kella kümneks hommikul, et anda üheskoos oma panus eakaaslaste raviks. Paljud lapsed olid heategevusjooksul käinud ka varasematel aastatel ja nende hinnangul ongi selle ürituse puhul osalemine tähtsam kui võidurõõm. "Ma arvan, et see on lihtsalt selline tore heategevuslik üritus, kus saab koos sõpradega lõbutseda ja see on vaheldus. See ei ole minu jaoks üldse võistlus, see on lihtsalt selline tore kokkutulek," kirjeldas Haapsalu põhikooli 7.b klassi õpilane Eliise Veltri.

Liikumisvõime kaotanud laste ravi Haapsalu neuroloogilises rehabilitatsioonikeskuses saab toetada, helistades aastaringselt avatud heategevusnumbril 900 7777 (ühe kõne hind on 7 eurot).

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: