Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kontsertsari "Klassikaraadio tuleb külla" jõuab Lääne- ja Lõuna-Eestisse

"Klassikaraadio tuleb külla" Autor/allikas: ERR

Mais jätkub populaarne koolikontsertide sari "Klassikaraadio tuleb külla", kus noored andekad muusikud esinevad Lääne- ja Lõuna-Eestis. Kontsertreis toimub 9. – 15. mail.

Klassikalist muusikat ja Klassikaraadiot tutvustatakse õpilastele ja õpetajatele, aga ka teistele muusikahuvilistele, et innustada loovust ja äratada muusikahuvi. Esinejad suhtlevad neil kontsertidel publikuga ning on valmis vastama kuulajate küsimustele.

Tulekul on kahe koosseisu ja kavaga kontserdid. 9. mail alustavad esinemistuuri Lihula gümnaasiumist Karolina Žukova (klaver), Hans Christian Aavik (viiul) ja Marten Meibaum (tšello). Kontserdi toimetaja on Lisete Velt. Muusikud on esitamiseks valinud teosed, mis kõnetaksid nii noori kuulajaid kui ka kogenud kontserdikülastajaid. Aastaajale sobiva avaloona kõlab Ástor Piazzolla "Primavera porteña". Kevadet jagub ka Schumanni “Romanssi”, kus kuulaja kogeb ammuununenud päikese paitust, ning kõlab hoogne valss Nikolai Kapustini sulest. Štšedrini "Jäljendades Albenizt" ja Räätsa trio nr 2 kuuluvad trio lemmikute hulka juba varasemast ajast.

Esinemispaigad
9. mai kell 10.20
Lihula gümnaasium

9. mai kell 13.10
Tõstamaa keskkool

10. mai kell 10.00
Virtsu kool

10. mai kell 14.05
Muhu põhikool

11. mai kell 14.00
Läänemaa ühisgümnaasium

Teise kontserdituuri koosseisus esinevad Karl Allikvee viiulil, Hanna Anett Peiel tšellol ja Sven-Sander Šestakov klaveril. Kontserdi toimetaja on Liina Vainumetsa. Keskne teos on Mendelssohni klaveritrio 1. osa, mis esinejate sõnul on väga nõudlik pianistile, kuid pakub palju leidmis- ja mängurõõmu kõigile osalejatele. Lisaks kõlavad teosed iga pilli eripära esitlemiseks: nukralt mänguline viiul (Tubin), soe tšello (Rahmaninov) ja efektne klaver (Liszt).

Esinemispaigad

11. mail kell 9.30
Alatskivi loss

11. mail kell 12.30
Aruküla mõis

12. mail kell 12
Tõrva kirik-kammersaal

12. mail kell 15.30
Põlva muusikakool

15. mail kell 18
Elleri muusikakooli Tubina saal

Kontserdid on tasuta, oodatud on kõik muusikahuvilised. Kontserdireisi muljeid ja reisipäevikut, samuti lisateavet esinejate kohta saab lugeda Klassikaraadio veebilehelt http://klassikaraadio.err.ee/klassik/ktk2017.html Reisi fotod pannakse üles ka Klassikaraadio Facebooki lehele.

Klassikaraadio algatas koolikontsertide sarja “Klassikaraadio tuleb külla” 2012. aastal. Ettevõtmist on saatnud kooliõpilaste ja õpetajate soe tähelepanu - seni on Eestimaa koolides antud juba 62 kontserti. Kontsertsari “Klassikaraadio tuleb külla” on pälvinud rahvusringhäälingu aastapreemia. Kontsertsarja toetab Eesti kultuurkapital.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: