Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ilma sisekõrvata sündinud Mihhail sai tehnoloogia abil kuuljaks

"Ringvaade" rääkis loo Mihhailist, kes sündis ilma sisekõrvata, kuid kes tänu ema meelekindlusele sai eksperimentaalravi abil kuuljaks.

Kuigi enamasti liigitatakse selline inimene koheselt kurdiks, siis noorele poisile paigaldati ajutüvele implantaat. Ta üks paarikümnest inimeste maailmas, kes sellise pikajalise ravieksperimendi osalised on.

Kui Mihhail kuulis oma esimest heli, siis ema sõnul poisil mingit paanikat polnud. "Ta lihtsalt näitas, et siin kusagil on midagi," kinnitas ta. "Ta kuuleb kopteri müra, samuti möödasõitvaid autosid, koera haukumist, isegi lusika kõlksumist tee segamise ajal."

Mihhaili ema Natalja kinnitas, et implantaat ei ole tema poja jaoks mitte lihtsalt üks tehnoloogiline imevidin. vaid terve maailm. "Kogu tema elu on selles vidinas."

Praegu on perekonna suurimaks lootuseks aga operatsioonijärgsed implantaadihäälestused, mille käigus peaksid tööle minema lisaks praegusele kahele kõik kümme implantaati. Selleks tuleb aga veel korduvalt Saksamaale sõita.

Mihhaili toetuseks toimub 5. mail Tartus heateo jooks, mis on mõeldud kõigile, kes soovivad teha head ja oma kevadet aktiivselt mööda saata.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: