Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Aasta loodusfoto tiitli võitis Jarek Jõepera töö "Kodumaine Amazonas"

I koht
I koht Autor/allikas: Looduse aasta Foto 2017

Eile selgusid Estonia kontserdisaalis Eesti parimate loodusfotode autorid. Looduse Aasta Foto 2017 peaauhinna, Suure Hundi ja aasta loodusfotograafi tiitli võitis Jarek Jõepera pildiga "Kodumaine Amazonas".

"Ainuke suurveest puutumata jäänud koht Tõramaa puisniidul oli vaatetorni jalamil. Varahommikul telgist väljudes oli õhtune peegelsile veeväli mattunud paksu piimjasse uttu. Sõber Helgoriga kanuus mööda veevälja sõites ilmusid ja kadusid puud ning vee alt paistvate heinapallide mütsid. Ja vaikus, kus kuuled ükshaaval kõiki veetilku kukkumas veest võetud mõlalt ning kolm korda enne mõtled, kui uuesti hoogu tõmbad. Nautinud paar tundi seda lumma, leidsime koha, kus sai maha minna ning statiiv mulksudes vett täis lasta. Udu oli hakanud liikuma, puud olid korraks udupehmed, et järgmisel hetkel muutuda jälle klaariks," meenutas võidutöö autor Jarek Jõepera.

Foto on tehtud 24. augustil 2016 Tõramaa puisniidul Soomaa rahvuspargis.

Looduse aasta foto konkurss toimus juba 17. korda. Fotovõistlusel osales 852 autorit rohkem kui 6200 tööga, lisaks 90 liikuvat pilti ehk loodusvideot 50 autorilt. Videod ehk liikuvad looduspildid osalesid eraldi kategooriana konkursil esimest korda. 

Lisaks peaauhinnale jagati välja ka 14 Tantsiva Hundi trofeed.

"Sel aastal oli erakordne see, et nii täiskasvanute, noorte kui ka laste vanuserühmades jagati välja topeltvõidud: kaks Tantsivat Hunti sai täiskasvanute kategoorias Jarek Jõepera, noorte kategoorias Karl Jakob Toplaan ja laste kategoorias Leana Jete Korb," tõi võistluse korraldaja Jaan Riis välja selle aasta ootamatuse.

Kauneimaid loodusfotosid hindas žürii koosseisus Rein Maran (esimees), Arne Ader, Märt Haamer, Heiko Kruusi, Tiit Leito, Tiit Pääsuke, Tõnu Talpsep, Urmas Tartes ja Sirje Tooma.

Ilmus ka Loodusfoto Aastaraamat 2017, kus kõik parimad pildid sees.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: